Zyta Gilowska: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 29 bajtów ,  11 lat temu
m
drobne redakcyjne, formatowanie automatyczne, int.
(kat.)
m (drobne redakcyjne, formatowanie automatyczne, int.)
[[Plik:Zyta Gilowska.jpg|mały|<center>Zyta Gilowska</center>]]
'''[[w:Zyta Gilowska|Zyta Janina Gilowska]]''' (z domu '''Napolska'''; ur. 1949) – polska ekonomistka, polityk, wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego.
 
==Cytaty==
* Jestem szczęśliwa, że żyjemy w kraju demokratycznym, bo w innych okolicznościach stłukliby mnie kijami lub spalili na stosie.
** Źródło: ''Rzeczpospolita''„Rzeczpospolita”, 31 maja 2005
 
* Jestem zdumiona, że takie świstki były w stanie doprowadzić do zamachu stanu!
** Opis: słowa wypowiedziane tuż po zapoznaniu się z aktami swojej teczki, które stały się powodem zdymisjonowania Gilowskiej z funkcji wicepremiera.
 
* Nic nie wiem o tym, aby świnia jako ssak była dwa dni w ciąży.
** Opis: o tzw. świńskiej górce.
 
* Nie rozumiem idei kultu jakiejś osoby. Był kult Stalina i Kim Ir Sena w Korei Północnej. Na pewno jest kult Fidela Castro. Co ja mam z tym wspólnego? Nic.
 
* Pan premier Kołodko niestety nie przedstawił projektów ustaw, tylko wygłosił homilię. Natomiast mam wątpliwości, w jakim obrządku ta homilia. Pan premier Kołodko odpowiedział, że on wygłosi jeszcze niejedną homilię i żebym się przyzwyczaiła, ale o obrządku mowy nie było. Innymi słowy, obawiam się, że to jest Kościół jednoosobowy, a ja jestem członkiem Kościoła powszechnego i mnie tego rodzaju homilie nie interesują.
** Opis: polemika z trybuny Sejmu Rzeczpospolitej 2002; wypowiedź nagrodzona w siódmej edycji konkursu „Srebrne Usta”.
 
* To uwłacza ludzkiej inteligencji!
** Źródło: ''Trójka'' (Polskie Radio Program 3), 31 sierpnia 2006
** OOpis: o swoim procesie lustracyjnym.
 
* Urszulo, czy ty Boga w sercu nie masz? Przecież to twój mąż esbek mnie wrobił.
** Opis: słowa jakimi Zyta Gilowska zwróciła się do Urszuli Wieczorek poprzez media po rozpoczęciu swojej lustracji.
 
* Uważamy ([[Platforma Obywatelska]]), że [[Polska]] jest państwem biednym na dorobku i może pomagać tylko tym, którzy naprawdę nie są w stanie pomóc sobie sami.
** Źródło: ''Polityka''„Polityka”, 13 grudnia 2003
 
* Wychodzę z pracy chyłkiem, bo się boję, że mnie ktoś dopadnie i zacznie molestować o pieniądze.
** Źródło: ''Fakt''„Fakt”, 19 grudnia 2006.
** Opis: Zyta Gilowska o ewentualnych żądaniach budżetowych koalicjantów PiS
 
* Związki zawodowe bronią w istocie głównie swoich członków, a więc w istocie osób, które już mają pracę.
** Źródło: ''Radio Zet'', 18 marca 2002
 
==Cytaty oO Gilowskiej==
* Jeśli chodzi o mumie, to pani Gilowska ma za mało lat. Mumie mają minimum 2000.
** ŹródłoAutor: [[Beata Tyszkiewicz]], [http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/gwiazdy-mowia/article378232/Tyszkiewicz_Gilowska_to_bardzo_mloda_mumia.html dziennik.pl] z 12 maja 2009
** Autor: [[Beata Tyszkiewicz]]
** Opis: komentarz słów na blogu Janusza Palikota, na którym użył określenia „mumia” w stosunku do Gilowskiej.
** Źródło: [http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/gwiazdy-mowia/article378232/Tyszkiewicz_Gilowska_to_bardzo_mloda_mumia.html dziennik.pl] z 12 maja 2009
 
* Oświadczam: Donald Tusk nie ma skłonności do okrucieństwa, ani nie jest kapryśny, a już tak dobrze jak traktował profesor Gilowską, to nie wiem, czy kogoś innego w przeszłości tak traktował.
** Autor: [[Iwona Śledzińska-Katarasińska]], [http://www.tvn24.pl/-1,1650255,0,1,premier-nie-jest-okrutny-ani-kaprysny,wiadomosc.html tnv24.pl] z dnia 31 marca 2010 r.
** Opis: o wywiadzie Gilowskiej w „Rzeczpospolitej” w której stwierdziła, że Donald Tusk jest kapryśny i ma skłonności do okrucieństwa.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/-1,1650255,0,1,premier-nie-jest-okrutny-ani-kaprysny,wiadomosc.html tnv24.pl] z dnia 31 marca 2010 r.
 
* Raz na kilka miesięcy ożywiona hałasem partyjnego wołania podnosi się z politycznych katakumb Zyta Gilowska. Z wielką energią pyszczy i wykrzykuje epitety pod adresem swojego niedawnego brata, po czym znika na wiele tygodni i – ani o niej słychu, ani widu. Aż do następnego razu, do następnego wołania. Dziwne to jakieś: strzygą, horrorem i cmentarzyskiem zalatuje. Jakby nam emitowano wciąż ten sam telewizyjny serial: „Mumia I”, „Mumia II”, „Mumia III”, „Mumia – reaktywacja”, „Mumia – reanimacja”, „Mumia – powrót do przeszłości"…
** ŹródłoAutor: [[Janusz Palikot]], [http://wiadomosci.onet.pl/blogi/palikot.blog.onet.pl,377014764,blog.html blog Janusza Palikota] z 12 maja 2009
** Autor: [[Janusz Palikot]]
** Opis: o Zycie Gilowskiej
** Źródło: [http://wiadomosci.onet.pl/blogi/palikot.blog.onet.pl,377014764,blog.html blog Janusza Palikota] z 12 maja 2009
 
* Żal mi, że Zyty Gilowskiej nie ma już w Platformie Obywatelskiej, bo mi się bardzo dobrze z Zytą pracowało, bo myśmy były «Zyta i Hania od sprzątania».
16 665

edycji

Menu nawigacyjne