Alchemik: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 27 bajtów ,  11 lat temu
m
porządki
m (int., formatowanie automatyczne)
m (porządki)
 
* – A jakie jest największe kłamstwo świata?<br />– To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.
** PostaćPostacie: Santiago i Król
** Zobacz też: [[kłamstwo]], [[los]], [[życie]]
 
** Zobacz też: [[chwila]], [[wieczność]]
 
* [...] Każda rzecz na powierzchni ziemi może opowiadać historię wszystkich innych. Otwierając książkę na przypadkowej stronie, rozkładając karty, przyglądając się dłoniom ludzi czy lotom ptaków, każdy z nas może odkryć związek z tym, czym właśnie żyje. W istocie, rzeczy same w sobie nie mówią nic, to tylko człowiek, obserwując je bacznie, odkrywa sposób, by dotrzeć do Duszy Świata.
 
* Każda ziemska istota, cokolwiek by czyniła, odgrywa zawsze główną rolę w dziejach świata.
** Postać: Alchemik
** Zobacz też: [[istota]], [[świat]]
 
* Każdy człowiek na kuli ziemskiej ma skarb, który gdzieś na niego czeka.
* Kiedy się kocha, wszystko dookoła nabiera coraz głębszego sensu.
** Postać: Santiago
** Zobacz też: [[kochaćkochanie]], [[sens]]
 
* Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi [(...]), stają się oni w końcu częścią naszego życia. A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie, w jaki sposób powinien przeżyć własne życie.
 
* [...] kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to, że pragnienie owo zrodziło się w Duszy Wszechświata. I spełnienie tego pragnienia, to twoja misja na Ziemi.
** Zobacz też: [[obawa]]
 
* Ludzie bardzo wcześnie poznają sens swojego istnienia.[(...]) Może dlatego też tak wcześnie się go wyrzekają. Ale taki jest ten świat.
 
* Ludzie częściej marzą o powrotach niż o odjazdach.
** Zobacz też: [[siła]]
 
* Musi istnieć jakiś język, który obywa się bez słów.[(...]) Jeśli nauczę się rozszyfrowywać ten język bez słów, uda mi się rozszyfrować świat.
** Postać: Santiago
** Zobacz też: [[język]]
 
==N==
* Na świecie istniał język zrozumiały dla wszystkich [(...]). Był to język zapału, język rzeczy, które wykonuje się z miłością i ochotą, nie tracąc nigdy z oczu celu, do którego się zmierza, i w który się mocno wierzy.
** Zobacz też: [[cel]], [[oczy]], [[wiara]]
 
* W życiu wszystko jest znakiem.
** Postać: Anglik
** Zobacz też: [[znak]], [[życie]]
 
* Wszechświat przemawia jednym tylko językiem, mogą go zrozumieć wszyscy, tyle że wszyscy o nim zapomnieli.
128 610

edycji

Menu nawigacyjne