Beata Pawlikowska: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 28 bajtów ,  12 lat temu
m
formatowanie automatyczne, lit., int., sortowanie, drobne redakcyjne
Nie podano opisu zmian
m (formatowanie automatyczne, lit., int., sortowanie, drobne redakcyjne)
[[Plik:Beata Pawlikowska 02 beax.jpg|mały|<center>Beata Pawlikowska</center>]]
'''[[w:Beata Pawlikowska|Beata Pawlikowska]]''' (ur. 1965) – polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka i fotografka.
* Ja uważam, że człowiek powinien dążyć do szczęścia, a nie narzucać sobie kolejne przymusowe obciążenie. Dlatego ludzie w małżeństwach tak często są nieszczęśliwi: bo mają świadomość braku odwrotu. Bycie z drugą osobą powinno być szczęściem, a nie więzieniem.
* Mężczyźni to ciekawy gatunek. Cały świat uwierzył, że są wyjątkowi, tylko dlatego, że są facetami. Nawet kobiety w to uwierzyły – i to jest najśmieszniejsze.
** Źródło: [http://gala.onet.pl/0,1120892,68,1,beata_pawlikowska,wywiady.html Wywiad, „Gala”, 22/2003]
 
* Nie da się być szczęśliwym człowiekiem, jeżeli człowiek sam siebie nie lubi i nie szanuje. Każdy człowiek na Ziemi niezależnie od tego co przeszedł, jak wielkie ma wady czy słabości jest godny tego, żeby go kochackochać i szanowacszanować.
** Źródło: [http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/niepokonani/wideo/beata-pawlikowska-22092010/2766674 tvp.pl]
 
* Szukam ludzi, którzy nadają na podobnej fali co ja, i nie wiem dlaczego, ale łatwiej jest ich znaleźć wśród moich słuchaczy albo w internecie. Może dlatego, że ludzie, którzy spotykają się na korytarzu twarzą w twarz, czują przymus krótkiej, powierzchownej rozmowy. A ludzie porozumiewający się z oddali czują potrzebę porozmawiania o czymś ważnym. Osobą niezależną tak, jestem. Bez względu na to, czy słowo to jest w czyichś ustach komplementem, czy epitetem.
** Źródło: [http://gala.onet.pl/0,1120892,68,1,beata_pawlikowska,wywiady.html Wywiad, „Gala”, 22/2003]
 
* Nie da się być szczęśliwym człowiekiem jeżeli człowiek sam siebie nie lubi i nie szanuje. Każdy człowiek na Ziemi niezależnie od tego co przeszedł, jak wielkie ma wady czy słabości jest godny tego, żeby go kochac i szanowac.
** Źródło: [http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/niepokonani/wideo/beata-pawlikowska-22092010/2766674]
 
{{DEFAULTSORT:Pawlikowska, Beata}}
16 665

edycji

Menu nawigacyjne