Wikicytaty:Bar: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 520 bajtów ,  11 lat temu
:*W MediaWiki kategorię dodaje się do strony dodając do niej jakąś treść. Można wstawić deklarację dodawanej kategorii w treść bezpośrednio lub zrobić to szablonem. Szablon jest łatwiej dodawać, bo szablon może mieć nazwę krótszą niż kategoria (nie trzeba pisać "Kategoria:"). Poza tym szablon pozwala na łatwą zmianę nazwy kategorii poprzez zmianę treści szablonu, a nie setek czy tysięcy stron. [[Użytkownik:Sp5uhe|sp5uhe]]&nbsp;<sup>[[Dyskusja użytkownika:Sp5uhe|dyskusja]]&nbsp;[[Specjalna:Wkład/Sp5uhe|edycje]]</sup> 23:47, 6 wrz 2010 (CEST)
::*to już naprawdę obojętnie jak, byleby dla weryfikujących było prosto skategoryzować taki artykuł (jedyny znany mi taki sposób to był szablon) a następnie po kategorii, co na każdym projekcie w pracach porządkowych się stosuje, odnaleźć i pracować nad konkretną kategorią. Dlatego zależy mi na kategorii, gdyz nie jest niedostępna i trudna do znalezienia jak podstrona użytkownika, ta akurat konkretna kategoria i tak miałaby wymiar tylko czasowy, nie byłaby na stale przypisana do artykułu, miałaby charakter czysto roboczy. Kwestia tylko czy widoczna, co pomogłoby nawet przypadkowemu użytkownikowi przypomnieć o dodaniu źródła a mógłby wykazać taką dobrą wolę,czy też ukryta, nie drażniąca oczu, ale znana osobom weryfikującym? Dodawanie szablonu nie musi być też wykonane botem, mogą to też robić ręcznie weryfikujący w celu późniejszego powrotu w razie braku czasu, lub pozostawienia informacji innym użytkownikom o potrzebie dodania źródeł bez zbędnego pisania po stronach dyskusji.[[Użytkownik:Tommy Jantarek|Tommy Jantarek]] 23:56, 6 wrz 2010 (CEST)
** Pewną rzecz chciałem poruszyć, nie wiem czy zwrócono na nią uwagę. Którym artykułom będzie przypisana ta kategoria: wszystkim, które się znajdzie, czy tym, nad którymi trwa praca? Idąc dalej, po czym poznać, czy dany artykuł został przejrzany pod kątem weryfikacji? Brak szablonu jeszcze nic nie oznacza. Dodawanie szablonu "zweryfikowany" na wszystkich takich artykułach to raczej bezsens. Może właśnie wersje przejrzane tutaj pomogą? --[[Użytkownik:Lethern|Lethern]] 00:09, 7 wrz 2010 (CEST)
55

edycji

Menu nawigacyjne