W Dolinie Muminków: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 857 bajtów ,  12 lat temu
m
+2
m (+1)
m (+2)
 
==Rozdział IV==
* – Jest to figura z dziobu statku – objaśnił Tatuś Muminka, który za młodu wiele pływał po morzu. – Marynarze często ozdabiają przód statku piękną drewnianą królową.<br />– Po co to robią? – zapytał Ryjek.<br />– Żeby statek naprawdę pięknie wyglądał – objaśnił Tatuś Muminka.<br />– Ale dlaczego ona nie ma pleców? – dziwił się Paszczak.<br />– Bo właśnie plecami przymocowana była do statku – odparł Ryjek. – Nawet noworodek potrafi to zrozumieć!
** Opis: dyskusja na temat znalezionej przez Pannę Migotkę królowej.
 
* Mama Muminka położyła się tu, w tym osłoniętym od wiatru miejscu. Widziała stąd tylko błękitne niebo i goździki morskie, kołyszące się nad jej głową. „Odpocznę tylko chwilę” – pomyślała. Wkrótce jednak spała głębokim snem na ciepłym piasku.
 
* Panna Migotka natychmiast podniosła łapki, żeby się uczesać, ale – niestety, w łapkach trzymała tylko jeden nadpalony kosmyczek włosów. Przyglądała mu się z największym przerażeniem.<br />– Wyłysiałaś – powiedział Migotek.
 
* – Czy chcecie posłuchać pewnej strasznej historii? – zapytał Włóczykij zapalając lampę.<br />– Czy bardzo straszna? – zapytał Paszczak.<br />– Mniej więcej jak stąd do drzwi albo nawet jeszcze trochę więcej – odparł Włóczykij. – Jeśli to coś mówi, oczywiście.<br />– Nie, przeciwnie – odparł Paszczak. – Zacznij opowiadać, to ci powiem, w którym miejscu zacznę się bać.
** Opis: rozmowa Włóczykija z Paszczakiem.
 
 
==Zobacz też==
6530

edycji

Menu nawigacyjne