Wikicytaty:Bar: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 638 bajtów ,  11 lat temu
Witam. Daje temat do dyskusji, aby sprawę rozjaśnić. Temat dla mnie jest średnio istotny, ale takich osób jest kilka i wolałbym, żeby były jasne reguły. Czy jedynym wyznacznikiem wpisania kogoś do kategorii Politycy jakieś partii np. Politycy PiSu jest kryterium czy wstąpił on do partii czy nie (np. hasło [[Krzysztof Cugowski]]).
Dla mnie jak ktoś startuje z list danej partii to można go automatycznie wpisać jako Polityk danej partii (tak jest w wiki, choć oczywiście to żaden wyznacznik). Inaczej jest trochę absurdalnie, bo co startuje z list danej partii i nie ma żadnych związków z tą partią? Proszę o opinię. [[Użytkownik:Instruktorek|Instruktorek]] 17:09, 15 lip 2010 (CEST)
:Partia może wziąć na listy kogo zechce, ale to nie znaczy, że w ten sposób dana osoba staje się automatycznie jej członkiem. Aby być nazwanym działaczem danej partii – posiadać legitymację partyjną, trzeba akceptować jej program, do wpisania na listę to nie jest niezbędne. Partia to nie to samo, co klub poselski/senatorski. W przypadku Senatu czy Parlamentu Europejskiego ten związek z programem i założeniami partii jest jeszcze luźniejszy. Nie mówiąc już o tym, że zaangażowanie pana Cugowskiego w politykę miało czysto epizodyczny charakter. [[Użytkownik:Mrnr84201|Mrnr84201]] 17:26, 15 lip 2010 (CEST)
23 944

edycje

Menu nawigacyjne