Henryk Jankowski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 782 bajty ,  11 lat temu
nowy cytat
m (sort)
(nowy cytat)
[[Plik:Henryk jankowski.jpg|mały|Henryk Jankowski]]
'''[[w:Henryk Jankowski|Henryk Jankowski]]''' (ur. 1936) – polski ksiądz katolicki, wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku, kapelan honorowy papieża Jana Pawła II.
* A cały lud zawołał: krew jego na nas i na dzieci nasze. Żydzi zabili Pana Jezusa i Proroków i nas także prześladują (Łk 23,34).
** Źródło: rzekomy cytat z Ewangelii, wg opisu Grobu Pańskiego w kościele św. Brygidy w Gdańsku w r. 2004 przedstawionym w depeszy PAP z dnia 12 kwietnia 2004
* (Jeśli ktoś) chce coś zrobić dla chwały Bożej, dla drugiego człowieka, dla samej idei czynienia dobrze (jest) natychmiast atakowany, podejrzany, niszczony jako odmieniec.
** Źródło: fragment kazania, wg relacji Gazety Wyborczej z dn. 24 października 2004
 
* Moje „luksusy” - to po prostu narzędzia pracy. Mercedes jest szybkim i niezawodnym środkiem komunikacji. Swojego sprzedałem, aby spłacić organy. Ten, którym jeżdżę, jest własnością firmy „Mercedes” i mam go jedynie w użytkowaniu. Pierwszy samochód tej marki, typu 220 D, był darem przyjaciół z berlińskiego Caritasu. I przez następne 25 lat nigdy na Mercedesach nie straciłem. Gdy sprzedawałem starannie utrzymany stary samochód, mogłem za to kupić nowy. Jestem przekonany, że gdyby Chrystus Pan żył za naszych czasów, też jeździłby Mercedesem. Nie przemieszczałby się na osiołku.
** Źródło: wywiad w miesięczniku „Sukces”, nr 5/1997.
** Zobacz też: [[mercedes]], [[Jezus Chrystus]]
 
* Nie jestem antysemitą!
23 944

edycje

Menu nawigacyjne