Joanna Kulmowa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 675 bajtów ,  11 lat temu
+3
m (+1)
(+3)
[[Plik:Kulmowa Joanna.jpg|mały|Joanna Kulmowa]]
'''[[w:Joanna Kulmowa|Joanna Kulmowa]]''' (ur. 1928) – polska poetka, prozaik, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży, reżyser.
* Co to jest radość?<br />Niebo, kiedy nagle w kałuży zaświeci.<br />Ciepły wiatr<br />niespodziany<br />Co nam wybiega naprzeciw,<br />i jeszcze:<br />wcześnie rano chleb,<br />kiedy słońce w ostrzu noża tuż obok.<br />I ni stąd, ni zowąd,<br />twój uśmiech,<br />mój uśmiech<br />I tam w górze, dziko rozpędzony<br />obłok.(...)
** Źródło: ''Co to jest radość?''
 
* Czarna krowa w kropki bordo<br />gryzła trawę kręcąc mordą.<br />Kręcąc mordą i rogami<br />gryzła trawę wraz z jaskrami.
** Źródło: ''Czarna krowa w kropki bordo''
* Czy myśl<br />jeżeli własna<br />aż tak musi musi być niejasna?
** Źródło: ''Głębia''
 
* Lecą ptaki w tkane nieznane.<br />Szumią palmy w puszystym wzorze.<br />Świecą gwiazdy nad Krajdywanem.<br />Toczy pianę wzburzone morze.
** Źródło: ''Krajdywan''
 
* (...) Ja nie lubię chodzić do szkoły<br />bo w tornistrze się nie mieszczą marzenia.<br />W szkole jest wielki porządek.<br />Nikt nie trzyma pod ławką marzeń.
* Ta drabina to schody do nieba,<br > a ta miska nad schodami to księżyc.<br/ > Tamten miecz to zwyczajny pogrzebać,<br > a z garnków są hełmy rycerzy.
** Źródło: ''Po co jest teatr''
 
* W moich Gdybach,<br />daję wam słowo,<br />gdyby były, to by było fajowo.
** Źródło: ''Moje Gdyby''
 
 
16 446

edycji

Menu nawigacyjne