Aleksy Awdiejew: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 151 bajtów ,  11 lat temu
m
zobacz też
(nowe)
 
m (zobacz też)
* Człowiek z natury jest leniwy i przyjmuje dogmaty jako symbole spakowanej rzeczywistości. Wtedy jest wygodniej żyć oraz dokonywać wyborów. Natomiast ta wygoda życia jest w rzeczywistości kastracją intelektualną. Jeśli nie ma on poczucia humoru, które to rozłoży w jednej chwili, to jest niewolnikiem swoich własnych ustaleń, planów, dogmatów.
** Źródło: [http://hum.uwb.edu.pl/~kolo/wy_awd.htm ''Mówię o sobie „błazen”, wywiad]
** Zobacz też: [[humor]], [[lenistwo]]
 
* Ja bardzo kocham polskie kobiety, a feministki tutaj bardzo rzadko spotykam. Feminizm to jest rodzaj zboczenia, ponieważ uważam, że kobieta jest wspaniałym egzemplarzem człowieka. To znaczy, człowiek występuje w dwóch postaciach – mężczyzny i kobiety. Kobieta jest znacznie lepsza niż mężczyzna i mogę to udowodnić, ale nie o to chodzi. Ja nie jestem feministką. Feminizm jako taki, jest reakcją na patriarchalne spojrzenie na kobietę i na rolę kobiety w społeczeństwie. Oczywiście patriarchalizm jest orientacją paskudną i z nim trzeba walczyć. I myślę, że mężczyźni powinni z nim walczyć, tak jak i kobiety. Tu jesteśmy feministami na jednej stopie. Natomiast bardzo mnie niepokoi dalszy ciąg tego spojrzenia mówiący, że mężczyzna jest niepotrzebny. Każda normalna kobieta kocha mężczyznę nie za to, że jest on inaczej zbudowany, tylko za to, że on wzbogaca swoją innością życie kobiety. Inność jako taka i płciowa, i umysłowa jest czymś wspaniałym, dlatego nic przeciwko innym orientacjom nie mam, ponieważ każdy taki człowiek jest inny i trzeba cenić tą inność.
** Źródło: [http://hum.uwb.edu.pl/~kolo/wy_awd.htm ''Mówię o sobie „błazen”, wywiad]
** Zobacz też: [[feminizm]]
 
* Ja w ogóle uwielbiam paradoksy życiowe. Uważam, że wyróżnikiem mądrości życiowej jest zauważanie i życie, gdy człowiek widzi te paradoksy obok siebie. Kiedy nie jest on marionetką wtłoczoną w daną kulturę, w dane rytuały życiowe. To najważniejsze. I ludzie są wdzięczni, kiedy im się wskazuje zjawiska i różne aspekty życia.
** Źródło: [http://hum.uwb.edu.pl/~kolo/wy_awd.htm ''Mówię o sobie „błazen”, wywiad]
** Zobacz też: [[paradoks]]
 
* Język polski jest wspaniałym językiem, który kocham z całego serca. Do tego stopnia, iż zrozumiałem, że on inaczej, niż na przykład rosyjski czy angielski pozwala na wyrażanie pewnych emocji i niesamowitych subtelności.
** Źródło: [http://hum.uwb.edu.pl/~kolo/wy_awd.htm ''Mówię o sobie „błazen”, wywiad]
** Zobacz też: [[język]]
 
* Kultura tkwi w czasie niezależnie od tego, co się dzieje w polityce. Człowiek nie składa się wyłącznie z doktryn politycznych czy też ról społecznych. Wychowuje się w atmosferze określonych preferencji. Dla mnie, jako Polaka z wyboru, wspomnienia o np. powstaniu styczniowym są bardzo pobudzające.
* (...) poczucie humoru można rozwijać.
** Źródło: [http://hum.uwb.edu.pl/~kolo/wy_awd.htm ''Mówię o sobie „błazen”, wywiad]
** Zobacz też: [[humor]]
 
* Wartością jest to, czego ludzie chcą słuchać, a nie to, o czym ty chcesz mówić. A jeśli ludzie chcą o czymś słuchać, to staje się to towarem, który można sprzedać. To jest straszne i oczywiste.
** Źródło: piosenka „Na szczyt”.
 
* Może ta prawda naprawdę nam zatryumfuje,<br />Jeśli od Blagiblagi nauczy się reguł złej gry!!!
** Źródło: piosenka „Prawda i blaga”.
 
128 610

edycji

Menu nawigacyjne