Kino: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 534 bajty ,  12 lat temu
m
+1, formatowanie automatyczne
m (notka, +1, formatowanie automatyczne)
m (+1, formatowanie automatyczne)
* Podstawowym problemem polskiego rynku kinowego, powstrzymującym jego rozwój, jest bez wątpienia frekwencja, która jest wypadkową ciągle niewystarczającej zamożności polskiego społeczeństwa oraz słabości repertuaru, który nie jest być może na tyle atrakcyjny, aby zachęcić widzów do częstszego i bardziej regularnego wydawania pieniędzy na kinowe bilety. Potencjał polskiego rynku kinowego jest spory. Obecnie statystyczny Polak odwiedza kino 0,8 raza do roku. Ten wskaźnik w krajach Europy Zachodniej jest kilkakrotnie wyższy. Innym problemem jest coraz trudniejsza dostępność do kina mieszkańców mniejszych miejscowości.
** Autor: [[Agnieszka Odorowicz]], [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=38460 Wywiad, 2007]
 
* (...) polskie kino, które produkuje z wielkim trudem 20 filmów rocznie, ze zrozumiałych względów cierpi na brak różnorodności, a że jego finansowanie jest oparte głównie na pieniądzach publicznych instytucji w większym stopniu stawia się więc na kino autorskie, „festiwalowe”, co sprawia, że filmów lżejszych, zabawnych, opowiadających historie z przymrużeniem oka, ale w dobrym guście jest jak na lekarstwo.
** Autor: [[Artur Więcek]], [http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=25620 Wywiad, 2005]
 
* Rynek kiniarzy jest zdominowany przez firmy reprezentujące biznes amerykański, który puszcza przede wszystkim wielkie hity światowego kina. Zarabiają w ten sposób pieniądze i nie są zainteresowani promowaniem czegokolwiek innego. Polscy dystrybutorzy dostosowują się do tych potrzeb, z polskich filmów wprowadzają na rynek głównie kino komercyjne.
128 610

edycji

Menu nawigacyjne