Paulo Coelho: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 26 bajtów ,  16 lat temu
m
poprawki
m (poprawki)
*Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda.
 
* Bez względu na to, jak bardzo rozgrzany jest niedopałek, wyjęty z ognia, szybko gaśnie. Bez względu na to, jak bardzo mądry może być człowiek, będąc daleko od swoich bliskich, nigdy nie zdoła zachować swojego ciepła i płomienia swojej miłości.
** Źródło: ''Samotny niedopałek''
 
* Być może lepiej dla nich, że dotrą do granic i zrozumieją jak ważne jest, aby się odważyć, by rozmawiać z nieznajomymi, by nauczyć się gdzie można spotkać ludzi, aby unikać wracania do domu z zamiarem oglądania telewizji lub czytania książki - jeżeli tak nie zrobią, przestaną dostrzegać jakie życie ma znaczenie, samotność stanie się wadą, a długa droga powrotna do obcowania z innymi ludźmi nie zostanie nigdy odnaleziona.
** Źródło: ''Całkowita samotność''
 
*- Co to jest prawdziwe Ja?
*- To kim jesteś, a nie to co z ciebie zrobiono.
** Źródło ''"Weronika postanawia umrzeć"''
 
* Każdy z nas chce się zaangażować, chce mieć przy swoim boku osobę, która będzie towarzyszyła mu w podziwianiu piękna Genewy, dyskutowała o życiu lub nawet jadła razem z nami kanapkę. Lepiej zjeść tylko pół kanapki, niż całą, nie mając w pobliżu kogoś, z kim można się czymkolwiek podzielić.
** Źródło: ''Całkowita samotność''
 
* Młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, nie pytając, czy ciało to zniesie. A ciało zawsze znosi.
** Źródło: ''"Weronika postanawia umrzeć"''
 
* To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
** Źródło: ''Alchemik''
 
* Wojownik światła wie, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Wie, że nie może walczyć sam. Jakiekolwiek byłyby jego zamiary, zawsze potrzebuje innych ludzi.
** Źródło: ''Podręcznik wojownika światła''
 
* Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi [...] stają się oni w końcu częścią naszego życia. A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie, w jaki sposób powinien przeżyć własne życie.
** Źródło: ''Alchemik''
 
* [...]miłość nigdy nie staje na przeszkodzie temu, kto pragnie żyć Własną Legendą. Jeśli tak się dzieje, znaczy to, że nie była to miłość prawdziwa.
** Źródło: ''Alchemik''
znaczy to, że nie była to miłość prawdziwa.
** Źródło: ''Alchemik''
 
* Ten, kto potrafi poskromić swoje serce, potrafi podbić cały świat.
** Źródło: ''Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam''
 
* [...] może czasem nie warto starać się, by cokolwiek zrozumieć?
** Źródło: ''Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam''
 
* Oczekiwanie. Pierwsza lekcja miłości, jakiej się nauczyłam. Dzień dłuży się w nieskończoność, snujemy tysiące planów, prowadzimy sami ze sobą wymyślone dialogi, przyrzekamy się zmienić - i trwamy w niepokoju aż do nadejścia osoby, którą kochamy. A kiedy jest wreszcie obok, to brak nam słów. Bowiem długie godziny oczekiwania wywołują napięcie, napięcie przekształca się w lęk, a lęk sprawia, że wstydzimy się okazać własne uczucia.
** Źródło: ''Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam''
 
* Pozostanę tu przy tobie [...]. A gdy pójdziesz spać, ułożę się do snu u drzwi twojego pokoju. A kiedy odjedziesz, podążę twoim śladem. Aż powiesz mi: Zostaw mnie!, a wtedy odejdę. Ale do końca moich dni nie przestanę cię kochać.
** Źródło: ''Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam''
 
* Przez całe życie uważałam miłość za coś w rodzaju przyzwolonego niewolnictwa. To kłamstwo: nie istnieje miłość bez wolności i na odwrót. Tylko ten, kto czuje się wolny, kocha bezgranicznie. A ten, kto kocha bezgranicznie, czuje się wolny.
** Źródło: ''Jedenaście minut''
731

edycji

Menu nawigacyjne