Pearl Harbor: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 109 bajtów ,  12 lat temu
-"oryginały" cytatów (tlumaczone z translatora), sprzątanie kodu
m (sortowanie)
(-"oryginały" cytatów (tlumaczone z translatora), sprzątanie kodu)
'''''[[w:Pearl Harbor (film)|Pearl Harbor]]''''' – dramat wojenny produkcji USA reżyserii Michaela Baya z 2001 roku.
 
* Dobry dowódca umiałby uniknąć wojny.
** Autor: Isoroku Yamamoto
** Opis: Po zakończeniu ataku na Pearl Harbor.
 
* Nie wiem, jak to możliwe, że dzieli nas pół świata. Ale ja myślę o tobie bez przerwy i myśleć będę też jutro. Przesyłam ci ostatnie promyki hawajskiego słońca. Z serca prosto do twojego serca.
** Postać:Autor: Evelyn Johnson
** ''I do not know how it is possible that half the world divides us. But I think of you without a break and I think it tomorrow. With those last o sun. With the heart straight to your heart.'' (ang.)
** Postać:: Evelyn Johnson
** Opis: Fragment listu do narzeczonego walczącego w [[Bitwa o Anglię|Bitwie o Anglię]].
 
== Dialogi ==
* '''Danny Walker''' – Pułkowniku?<br />'''James Doolittle''' – Tak?<br />'''Danny Walker''' – Dysponujemy szesnastoma bombowcami.<br />'''James Doolittle''' – I co z tego?<br />'''Danny Walker''' – Nad Tokio natkniemy się na przynajmniej trzysta myśliwców. Nie to, żebyśmy się bali, tylko mogę zginać w czasie tej misji, a więc chcę znać powód.<br />'''James Doolittle''' – Lecimy tam na specjalne życzenie prezydenta Roosevelta. Japończycy zadali nam nie tyle ogromne straty, co poniżenie, bombardując Pearl Harbor. Naród jest załamany, mało kto wierzy w zwycięstwo. My nie mamy takich sił, aby tak zniszczyć Tokio, żeby Japończycy chociaż trochę to odczuli. Na zwycięstwo musimy zapracować. Ale najpierw musimy uwierzyć. My uwierzymy.<br /> (oddala się)<br /> A dzięki nam uwierzy Ameryka!<br /> (odchodzi)
 
* '''Evelyn Johnson''' – Dlaczego zdobywasz uznanie pięściami?<br />'''Doris Miller''' – Źle rozumiesz. Tu chodzi o honor czarnych! Muszę czymś pokazać, jestem taki, jak biali, bo na co dzień jestem nikim! Nie noszę broni, tylko siedzę w kuchni. Nawet nie gotuję, tylko sprzątam ze stołu! Jeszcze nie strzelałem!<br />'''Evelyn Johnson''' – Obyś nie musiał....
 
* '''Earl Sistern''' (widząc nalot japoński) – Co to ma być?!<br />'''Danny Walker''' – II wojna światowa, sierżancie!
 
 
[[Kategoria:Filmy wojenne]]
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne