Szkoła uczuć: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 31 bajtów ,  13 lat temu
m
formatowanie, język
m (łamanie wierszy, formatowanie automatyczne, lit)
m (formatowanie, język)
 
* '''Jamie''': Einstein im więcej badał świat, tym bardziej wierzył w Boga.<br />'''Chłopak''': Jeśli Bóg istnieje, czemu nie załatwi Ci nowego swetra?<br />'''Jamie''': Bo musi szukać twojego mózgu.
** '''Opis''': Jamie odcina się chłopakowi, który jej dokuczał.
 
* '''Landon''': Co ty mi tu wciskasz. Popracuj nad gadką. Nie musiał skakać.<br />'''Jamie''': Presja grupy.<br />'''Landon''': Wyczytałaś to w tej mądrej książce?<br />'''Jamie''': Nie mów, że mnie znasz, zgoda?<br />'''Landon''': A owszem. Od przedszkola chodzimy na te same zajęcia. Czemu właśnie z Tobą? W stołówce siadasz z boku izolując się od innych. Masz tylko jeden sweter, a idąc patrzysz pod nogi. A, w weekendy lubisz się uczyć i zadajesz się z mózgowcami. Co ty na to?<br />'''Jamie''': Nic szczególnego. To wszystko już słyszałam.<br />'''Ladon''': Nie obchodzi Cię, co ludzie o Tobie myślą?<br />'''Jamie''': Nie.
 
* '''Landon''': Zwykle chadzasz nocą na cmentarz?<br />'''Jamie''': Może.
** Opis: Ladon zobaczył Jamie na cmentarzu, kiedygdy ta poszła obserwować gwiazdy.
 
* '''Jamie''': Wierzę w Boga. Ty nie?<br />'''Landon''': Nie, świat jest pełen zła i cierpienia.<br />'''Jamie''': Cierpienie rodzi współczucie.<br />'''Landon''': Powiedz to cierpiącym.
 
* '''Jamie''': 42.<br />'''Landon''': Co za 42?<br />'''Jamie''': Punkt 42: „Pomóż komuś, kogo nie lubisz”. Lista życiowych celów.<br />'''Landon''': W stylu „zmienić osobowość”?<br />'''Jamie''': Wstąpić do korpusu pokoju, dokonać odkrycia, być w dwóch miejscach naraz, zrobić tatuaż.<br />'''Landon''': A co jest najważniejsze?<br />'''Jamie''': Jak ci powiem, będę musiała Cię zabić.
** Opis: Rozmowa między Landonem i Jamie, kiedygdy Jamie odwoziła go do domu.
 
* Wiesz, że się drażnię? Nie martw się. Będę na przedstawieniu w pierwszym rzędzie. Z pomidorami.
** Opis: Eric, najlepszy przyjaciel Landona do niego, kiedygdy pomagał mu w przedstawieniu.
 
* '''Landon''': Pomóż mi z tekstem.<br />'''Jamie''': Landon Carter prosi mnie o pomoc?<br />'''Landon''': Tak.<br />'''Jamie''': Będę się za Ciebie modlić.<br />'''Landon''': Jamie, słuchaj....<br />'''Jamie''': Czuję, że pierwszy raz potrzebujesz pomocy. Powinieneś poprosić grzecznie, z pokorą. I nie dla siebie, lecz dla dobra ogółu.<br />'''Landon''': Tak jest. Zimmerhoffa nie można zagrać byle jak. Proszę.<br />'''Jamie''': O.K. Pod jednym warunekiem.<br />'''Landon''': Jakim?<br />'''Jamie''': Obiecaj, że się we mnie nie zakochasz.
 
* Tacy chłopcy zwykle chcą coś w zamian.
** Opis: Ojciec Jamie do córki, kiedygdy Landon podarował jej sweter.
 
* '''Landon''': Z całym szacunkiem, proszę to przemyśleć.<br />'''Ojciec Jamie''': Z całym szacunkiem, już podjąłem decyzję.<br />'''Landon''': Proszę tylko o to, czego naucza się w kościele. Proszę o wiarę.
 
* '''Landon''': Pocałuję Cię.<br />'''Jamie''': Nie jestem w tym dobra.<br />'''Landon''': Niemożliwe (''całuje ją'') Jamie, kocham Cię. Odpowiesz mi coś?<br />'''Jamie''': Miałeś się we mnie nie zakochać.
** Opis: Jamie do Landona, kiedygdy pierwszy raz czule ją pocałował.
 
* '''Ojciec''': Jamie, grzeszysz. Zachowujesz się jak...<br />'''Jamie''': Zakochana?<br />'''Ojciec''': Jesteś jeszcze dzieckiem.<br />'''Jamie''': Tato, popatrz na mnie. Jestem duża. Nie jestem dzieckiem.<br />'''Ojciec''': Więc nie zachowuj się jak dziecko! Postępuj dojrzale!<br />'''Jamie''': Kocham go.<br />'''Ojciec''': Więc bądź z nim szczerza, nim będzie za późno.
** Opis: Rozmowa Jamie i jej ojca, kiedygdy ta wróciła z randki z Landonem.
 
* '''Jamie''': Co chcesz zobaczyć?<br />'''Landon''': Plutona.<br />'''Jamie''': Widać go tuż przed wschodem słońca.<br />'''Landon''': Wiem, dlatego wziąłem termos z kawą i koc.<br />'''Jamie''': Uknułeś to?<br />'''Landon''': Miałem nadzieję.<br />'''Jamie''': Chcesz mnie uwieść?<br />'''Landon''': A dasz się?<br />(''Jamie wesoło kręci głową, że nie'')<br />'''Landon''': Tak myślałem. Oto drugi koc. Jeden dla mnie, drugi dla Ciebie.<br />'''Jamie''': Dzięki.
 
* Super. Dawni znajomi nawet mnie nie poznają.
** Opis: Landon do Jamie, kiedygdy szli razem chodnikiem i mijali byłych kumpli Landona, który omijaji ich łukiem.
 
* To jedyny powód, żeby wadzić się z Bogiem.
** Opis: Jamie do Landona, kiedygdy przyznała mu się, że jest chora i ma białaczkę. Mówiąc „to”, miała na myśli swoją miłość do Landona.
 
* '''Jamie''': Wybacz, powinnam Ci wcześniej powiedzieć.<br />'''Landon''': To wszystko przeze mnie.<br />'''Jamie''': Dałeś mi siłę, by żyć.<br />'''Landon''': Boisz się?<br />'''Jamie''': Śmiertelnie. Wyluzuj się.<br />'''Landon''': To nie jest śmieszne.<br />'''Jamie''': Nie chcę, byś mnie zostawił.<br />'''Landon''': Nigdy w życiu.
 
* Nie bój się, to nie Biblia.
** Opis: Jamie do Landona, kiedygdy leżąc w szpitalu podarowała mu dziennik swojej mamy ze złotymi myślami sławnych ludzi.
 
* '''Dziewczyna''': Jesteś z właściwą osobą. To ona wybrała Ciebie.<br />'''Landon''': Zupełnie nie wiem, czemu.<br />'''Dziewczyna''': Ja wiem.
** Opis: Rozmowa Landona i jego byłej dziewczyny, kiedygdy ta przyniosła mu zdjęcia z przedstawienia.
 
* '''Landon''': Szkoda, że nie doznała cudu (''Jamie'').<br />'''Ojciec Jamie''': Przeciwnie. Ty nim byłeś.
 
* Nasza miłość jest jak wiatr. Nie widzę jej, ale czuję.
** Postać: Landon, (''słowa kończące film'')
 
 

Menu nawigacyjne