Kochanie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 999 bajtów ,  13 lat temu
*Kiedy już zjedli śniadanie, Jezus powiedział do Szymona Piotra: "Szymonie, synu Jana, czy mnie bardziej od tych miłujesz?" Ten mu rzekł: "Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham". Powiedział do niego: "K
(* Jak śmiesz mówić: "Kocham cię", skoro twoje serce nie jest ze mną? ** Źródło: Sdz 16:15a)
(*Kiedy już zjedli śniadanie, Jezus powiedział do Szymona Piotra: "Szymonie, synu Jana, czy mnie bardziej od tych miłujesz?" Ten mu rzekł: "Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham". Powiedział do niego: "K)
* Jak śmiesz mówić: "Kocham cię", skoro twoje serce nie jest ze mną?
** Źródło: [[Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata#Księga Sędziów|Sdz]] 16:15a
 
*Kiedy już zjedli śniadanie, Jezus powiedział do Szymona Piotra: "Szymonie, synu Jana, czy mnie bardziej od tych miłujesz?" Ten mu rzekł: "Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham". Powiedział do niego: "Karm moje baranki". 16 Znowu powiedział do niego, po raz drugi: "Szymonie, synu Jana, czy mnie miłujesz?" Rzekł mu: "Tak, Panie, ty wiesz, że cię kocham". Powiedział do niego: "Paś moje owieczki". 17 Powiedział mu po raz trzeci: "Szymonie, synu Jana, czy mnie kochasz?" Piotr zasmucił się, iż rzekł do niego po raz trzeci: "Czy mnie kochasz?" Rzekł mu więc: "Panie, ty wiesz wszystko; ty dobrze wiesz, że cię kocham". Jezus powiedział do niego: "Karm moje owieczki. 18 Zaprawdę, zaprawdę ci mówię: Gdy byłeś młodszy, przepasywałeś się i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce i ktoś inny cię przepasze i poprowadzi, gdzie nie chcesz".
** Źródło: [[Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata#Księga Jana|Jn]] 21:15-18
 
* Kiedy kochasz to dusza nie śpi<br />Kiedy kochasz to wiesz, że żyjesz
274

edycje

Menu nawigacyjne