Stanisław Wielgus: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 744 bajty ,  14 lat temu
brak opisu edycji
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
* Wspominam go jako wspaniałego człowieka, miłośnika prawdy. Czujemy się osieroceni, ale i wdzięczni za to wielkie dobro, jakie nam zostawił. To był wielki Polak! Rzeczywiście realizował to hasło, które jest w herbie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: "Deo et Patria" - Bogu i Ojczyźnie. Służył całe swoje życie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.
** Źródło: Wypowiedź dla "Naszego Dziennika" po śmierci o. Mieczysława Krąpca, 10 maja 2008.
 
* W zwalczaniu Kościoła i jego autorytetu dozwolone są oszczerstwa, prześladowania prowadzone przez terrorystów medialnych, najrozmaitsze stare i nowo wymyślone zarzuty, a także posługiwanie się rzekomymi ludźmi Kościoła fałszywie zatroskanymi o jego kondycję, werbowanymi wśród dziennikarzy, zwłaszcza tych, których życie moralne pozostawia wiele do życzenia, a nawet niektórymi duchownymi katolickimi, którzy pragnąc chodzić w aureoli oświecenia i postępu i marząc o tym, jak pisze św. Jan, "żeby pokochał ich świat", są na jego usługi.
** Źródło: Wykład podczas sesji naukowej pt "Święty Klemens Hofbauer, apostoł Warszawy i Wiednia - promotor kultury wieku oświecenia" w Toruniu, 25 czerwca 2008.
 
==Cytaty o abp. Stanisławie Wielgusie==
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne