Stanisław Wielgus: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 717 bajtów ,  14 lat temu
brak opisu edycji
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
* Nie ma nic gorszego dla chrześcijaństwa jak źli chrześcijanie.
** Źródło: Homilia w kościele Dobrego Pasterza w Płocku, 2 sierpnia 2004
 
* Kościół wbrew całemu pogańskiemu światu mówił o wielkiej, równej we wszystkim z mężczyzną godności kobiety; mówił o największej spośród wszystkich ludzi godności Matki Najświętszej. To Kościół, a nie kto inny, nie takie czy inne sufrażystki czy feministki, przez wieki bronił kobiety i jej godności i czyni to także dziś. Dlatego stawiane publicznie przez niektóre osoby zarzuty przeciw Kościołowi, że bierze udział w praktykowaniu przemocy nad kobietą, jest oszczerstwem, ignorancją historyczną i wyrazem złej woli.
** Źródło: Homilia w [[w:Bazylika Katedralna Najświętszej Marii Panny w Płocku|katedrze płockiej]] podczas bożonarodzeniowej pasterki, 25 grudnia 2004
 
* Jest wielu chrześcijan, nawet o wykształceniu uniwersyteckim, o wybitnej wiedzy świeckiej i wysokiej kulturze humanistycznej, którzy nie posiadają żadnej prawie kultury religijnej. Niektórzy pozostali ze swoją wiedzą religijną na poziomie resztek swoich wiadomości religijnych, niezapomnianych jeszcze z czasów dziecięcych i odpowiadających tylko świadomości dziecka.
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne