Fachowcy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 9 bajtów ,  12 lat temu
m
formatowanie automatyczne
(+cytat)
m (formatowanie automatyczne)
[[Kategoria:Dzieła literackie]] [[Kategoria:Radio]] [[Kategoria:Humor]]
'''''[[w:Fachowcy|Fachowcy]]''''', radiowa audycja satyryczna [[Stefan Friedmann|Stefana Friedmanna]] i [[Jonasz Kofta|Jonasza Kofty]]. Później ukazała się w formie książkowej (pod tym samym tytułem).
* A im trudniej z czegoś spaść, tym śmieszniej się spada.
** Zobacz też: [[śmiech]]
 
* Czy to sens ma, kląć, że ten Świat z kiepskiego zrobiony surowca,<br />Bo dobry Bóg już zrobił co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca.
*A im trudniej z czegoś spaść, tym śmieszniej się spada.
** Piosenka "Fachowcy" z czołówki programu
**Zobacz też: [[śmiech]]
 
*&ndash; Jak zrobisz coś na zicher, na glans, na szprync, na wieczne pamiątke, to trzaśnie musowo jak amen w pacierzu. Zmęczenie materiału...<br />&ndash; Materiał im gorszy, tym bardziej się męczy.<br />&ndash; Ja nie mówię o fizycznym zmęczeniu tylko o moralnym. Jak sobie taka granitowa płyta na pomniku pomyśli, że ma tysiące lat sterczeć w jednym miejscu i do tego przyzwoicie wyglądać, to pęka.
*Czy to sens ma, kląć, że ten Świat z kiepskiego zrobiony surowca,<br>Bo dobry Bóg już zrobił co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca.
**Piosenka "Fachowcy" z czołówki programu
 
*&ndash; Jak wobec tego pan majster oceni takie piramidy egipskie.<br />&ndash; Prowizorka, docent. Prowizorka. Dlatego tak się trzymają. (...) Piramidy to są stogi. Przy kamieniołomach. Faraony zbierali się coś postawić i układali kamień w takie stogi, żeby był pod ręką ten kamień. Magazynowali. Budowli nie postawili, a ta prowizorka, te magazyny do teraz stoją.
*&ndash; Jak zrobisz coś na zicher, na glans, na szprync, na wieczne pamiątke, to trzaśnie musowo jak amen w pacierzu. Zmęczenie materiału...<br>&ndash; Materiał im gorszy, tym bardziej się męczy.<br>&ndash; Ja nie mówię o fizycznym zmęczeniu tylko o moralnym. Jak sobie taka granitowa płyta na pomniku pomyśli, że ma tysiące lat sterczeć w jednym miejscu i do tego przyzwoicie wyglądać, to pęka.
 
* Koniec świata nastąpi, kiedy się go wszyscy najmniej będą spodziewać.
*&ndash; Jak wobec tego pan majster oceni takie piramidy egipskie.<br>&ndash; Prowizorka, docent. Prowizorka. Dlatego tak się trzymają. (...) Piramidy to są stogi. Przy kamieniołomach. Faraony zbierali się coś postawić i układali kamień w takie stogi, żeby był pod ręką ten kamień. Magazynowali. Budowli nie postawili, a ta prowizorka, te magazyny do teraz stoją.
 
*&ndash; Tylko, czy ty umiesz rysować?<br />&ndash; Spróbuję. Sześć lat uczyłem się rysunku technicznego.<br />&ndash; Co innego się uczyć, a co innego umieć.
*Koniec świata nastąpi, kiedy się go wszyscy najmniej będą spodziewać.
 
* Tylko pozornie wizytę jest łatwiej złożyć niż namiot czy stolik turystyczny.
*&ndash; Tylko, czy ty umiesz rysować?<br>&ndash; Spróbuję. Sześć lat uczyłem się rysunku technicznego.<br>&ndash; Co innego się uczyć, a co innego umieć.
 
* Uzębienie człowieka to jest szyld przed społeczeństwem (...)
*Tylko pozornie wizytę jest łatwiej złożyć niż namiot czy stolik turystyczny.
 
* (...) w nauce jest teraz taki ścisk i specjalizacja, że w kolejce po Nobla zna się tylko najbliższych sąsiadów.
*Uzębienie człowieka to jest szyld przed społeczeństwem (...)
 
* W realnym świecie (...) co prawda wszystko możliwe nie jest, ale za to nic nie jest niemożliwe.
*(...) w nauce jest teraz taki ścisk i specjalizacja, że w kolejce po Nobla zna się tylko najbliższych sąsiadów.
 
 
*W realnym świecie (...) co prawda wszystko możliwe nie jest, ale za to nic nie jest niemożliwe.
[[Kategoria:Dzieła literackie]] [[Kategoria:Radio]] [[Kategoria:Humor]]
[[Kategoria:Radio]]
[[Kategoria:Humor]]

Menu nawigacyjne