Aleksander Szczygło: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 12 bajtów ,  13 lat temu
m
formatowanie
m (formatowanie)
m (formatowanie)
'''[[w:Aleksander Szczygło|Aleksander Szczygło]]''' (ur. 1963), polski polityk, prawnik, działacz państwowy, poseł na Sejm (2001–2006). Szef Kancelarii Prezydenta RP od 2 sierpnia 2006 do 7 lutego 2007. Minister Obrony Narodowej w Rządzie Jarosława Kaczyńskiego od 7 lutego 2007.
* Jest mało realna, mało konkretna. Przyjmując ją, Prawo i Sprawiedliwość staje się zakładnikiem wszystkich. Istnienie rządu mniejszościowego przez kilka miesięcy to najlepszy sposób, żeby zniszczyć PiS, a co za tym idzie, również rząd. A Donald Tusk niemal od razu zastrzegł, że tylko wówczas, gdy nie będzie tam "niemądrych zapisów". Mam poważne podstawy, by przypuszczać, iż ocenę, co jest "mądre" a co nie, będzie podejmować zgodnie z aktualnym interesem swego ugrupowania – czyli wcześniejszymi wyborami.
** Źródło: "''Gazeta Polska"'' nr 50,13 grudnia 2006
** Opis: ocena propozycji Tuska zakładającej rozwiązanie koalicji PiS – LPR – Samoobrona i rozpisanie wyborów w zamian za poparcie przez PO budżetu.
** Zobacz też: [[Donald Tusk]]
 
* Lech Wałęsa odpowiada za to, że w pierwszej połowie lat 90. nie zlikwidowano WSI. Stworzenie WSI polegało na tym, że w końcu 91 roku, zmieniając ustawę o powszechnym obowiązku obrony wpisano w dwóch zdaniach, że tworzy się WSI z automatycznego połączenia WSW i II oddziału Sztabu Generalnego. I to było całe tworzenie, i wszystko pozostało bez zmian.
** Źródło: ''Radio Zet''
** Opis: Po ujawnieniu raportu o nieprawidłowościach w WSI
 
* Lech Wałęsa zdradził cały ruch Solidarności wygrywając wybory w grudniu 90' roku i później idąc na współpracę z postkomunistami, z wszystkim co najgorsze.
** Źródło: ''Radio Zet''
** Opis: Po ujawnieniu raportu o nieprawidłowościach w WSI
** Zobacz też: [[Lech Wałęsa]], [[Solidarność]]
* Szlachetna postawa wtedy się objawia, kiedy nie idą za tym oczekiwania materialne.
** Opis: wyjaśnienie dlaczego Polska miałaby posłać żołnierzy do Czadu
** Źródło: "''Przekrój"'' z 9 sierpnia 2007
 
 

Menu nawigacyjne