Aleksander Szczygło: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 9 bajtów ,  13 lat temu
m
sortowanie, spacje
m (sortowanie, spacje)
'''[[w:Aleksander Szczygło|Aleksander Szczygło]]''' (ur. 1963), polski polityk, prawnik, działacz państwowy, poseł na Sejm (2001-2006). Szef Kancelarii Prezydenta RP od 2 sierpnia 2006 do 7 lutego 2007. Minister Obrony Narodowej w Rządzie Jarosława Kaczyńskiego od 7 lutego 2007.
 
* Jest mało realna, mało konkretna. Przyjmując ją, [[Prawo i Sprawiedliwość|Prawo i Sprawiedliwość]] staje się zakładnikiem wszystkich. Istnienie rządu mniejszościowego przez kilka miesięcy to najlepszy sposób, żeby zniszczyć PiS, a co za tym idzie, również rząd. A [[Donald Tusk]] niemal od razu zastrzegł, że tylko wówczas, gdy nie będzie tam "niemądrych zapisów". Mam poważne podstawy, by przypuszczać, iż ocenę, co jest "mądre" a co nie, będzie podejmować zgodnie z aktualnym intersem swego ugrupowania - czyli wcześniejszymi wyborami.
*[[Lech Wałęsa]] zdradził cały ruch [[Solidarność|Solidarności]] wygrywając wybory w grudniu 90' roku i później idąc na współpracę z postkomunistami, z wszystkim co najgorsze.
** Źródło: Radio"Gazeta Polska" nr 50, 13 grudnia Zet2006
** Opis: ocena propozycji Tuska zakładającej rozwiązanie koalicji PiS-LPR-Samoobrona i rozpisanie wyborów w zamian za poparcie przez PO budżetu.
**Opis: Po ujawnieniu raportu o nieprawidłowościach w WSI
 
* Lech Wałęsa odpowiada za to, że w pierwszej połowie lat 90. nie zlikwidowano WSI. Stworzenie WSI polegało na tym, że w końcu 91 roku, zmieniając ustawę o powszechnym obowiązku obrony wpisano w dwóch zdaniach, że tworzy się WSI z automatycznego połączenia WSW i II oddziału Sztabu Generalnego. I to było całe tworzenie, i wszystko pozostało bez zmian.
** Źródło: Radio Zet
** Opis: Po ujawnieniu raportu o nieprawidłowościach w WSI
 
* [[Lech Wałęsa]] zdradził cały ruch [[Solidarność|Solidarności]] wygrywając wybory w grudniu 90' roku i później idąc na współpracę z postkomunistami, z wszystkim co najgorsze.
*Jest mało realna, mało konkretna. Przyjmując ją, [[Prawo i Sprawiedliwość|Prawo i Sprawiedliwość]] staje się zakładnikiem wszystkich. Istnienie rządu mniejszościowego przez kilka miesięcy to najlepszy sposób, żeby zniszczyć PiS, a co za tym idzie, również rząd. A [[Donald Tusk]] niemal od razu zastrzegł, że tylko wówczas, gdy nie będzie tam "niemądrych zapisów". Mam poważne podstawy, by przypuszczać, iż ocenę, co jest "mądre" a co nie, będzie podejmować zgodnie z aktualnym intersem swego ugrupowania - czyli wcześniejszymi wyborami.
** Źródło: "Gazeta Polska" nr 50, 13 grudniaRadio 2006Zet
** Opis: Po ujawnieniu raportu o nieprawidłowościach w WSI
**Opis: ocena propozycji Tuska zakładającej rozwiązanie koalicji PiS-LPR-Samoobrona i rozpisanie wyborów w zamian za poparcie przez PO budżetu.

Menu nawigacyjne