Maciej Stanisław Jankowski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
poprawa linków, formatowanie
drobne merytoryczne
Linia 12: Linia 12:
** Zobacz też: [[Tadeusz Rydzyk]]
** Zobacz też: [[Tadeusz Rydzyk]]


== O Macieju Jankowskim ==
* Tak, świadomie usunął się w cień, nie chciał być w gronie sztucznie nadmuchiwanym kombatantów, których ostatnio przybywa. Nie chciał na swoim pogrzebie sztandarów „Solidarności” Regionu Mazowsze, chociaż był jednym z najważniejszych działaczy naszego regionu, a w latach 1991-1998 demokratycznie wybranym przewodniczącym. Nie niesiono przed Jego prochami poduszki z Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, którym został udekorowany przez prezydenta Leszka Kaczyńskiego, bo order ten zwrócił w 2015 r., gdy „dobra zmiana” rozpoczęła swoje rządy. Nie chciał być chowany z ceremoniałem religijnym, chociaż w stanie wojennym tworzyliśmy pod opieką ks. Jana Sikorskiego Radę Parafialną Środowiska Byłych Internowanych i Więźniów Politycznych.
** Autor: [[Henryk Wujec]]
** Źródło: [http://wyborcza.pl/7,75968,25007485,pozegnalismy-macka-jankowskiego.html#S.main_topic-K.P-B.3-L.4.glowka Henryk Wujec, ''Pożegnaliśmy Maćka Jankowskiego''], wyborcza.pl, 18 lipca 2019.


{{SORTUJ:Jankowski, Maciej Stanisław}}
{{SORTUJ:Jankowski, Maciej Stanisław}}

Wersja z 09:02, 19 lip 2019

Maciej Stanisław Jankowski (1946–2019) – polski polityk, spawacz, działacz związkowy, poseł na Sejm III kadencji.

O Macieju Jankowskim

  • Tak, świadomie usunął się w cień, nie chciał być w gronie sztucznie nadmuchiwanym kombatantów, których ostatnio przybywa. Nie chciał na swoim pogrzebie sztandarów „Solidarności” Regionu Mazowsze, chociaż był jednym z najważniejszych działaczy naszego regionu, a w latach 1991-1998 demokratycznie wybranym przewodniczącym. Nie niesiono przed Jego prochami poduszki z Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, którym został udekorowany przez prezydenta Leszka Kaczyńskiego, bo order ten zwrócił w 2015 r., gdy „dobra zmiana” rozpoczęła swoje rządy. Nie chciał być chowany z ceremoniałem religijnym, chociaż w stanie wojennym tworzyliśmy pod opieką ks. Jana Sikorskiego Radę Parafialną Środowiska Byłych Internowanych i Więźniów Politycznych.