Kler: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 643 bajty ,  1 rok temu
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
** Autor: [[Wojciech Smarzowski]]
** Źródło: [https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/tylko-nie-mow-nikomu-sekielskiego-wojciech-smarzowski-komentuje/5twq046 Dominik Jedliński ''Wojciech Smarzowski: "Tylko nie mów nikomu" to wielki film. Mam nadzieję, że będzie naszym kandydatem do Oscara''], onet.pl, 13 maja 2019.
 
* W przypadku tego filmu jest podobnie jak w przypadku „Kleru”. Można się na ten film złościć, ale bardzo warto go zobaczyć, choć to bolesne przeżycie. A dodam, że „Kler” to jedynie przygrywka do tego dokumentu. W „Klerze” jest fabuła, u braci Sekielskich świadectwa.
** Opis: porównanie do filmu ''[[Tylko nie mów nikomu]]''.
** Autor: [[Andrzej Szostek]]
** Źródło: [https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ks-szostek-z-kul-o-dymisji-biskupow-nie-zdziwilbym-sie-gdyby-tak-bylo,n,1000243012.html ''Ks. Szostek z KUL o dymisji biskupów: Nie zdziwiłbym się, gdyby tak było''], dziennikwschodni.pl, 17 maja 2019.
 
* W swojej najgłębszej warstwie ''Kler'' jest dla mnie zatem filmem głęboko chrześcijańskim, wręcz misyjnym. Piętnuje tych, którzy „uczynili ze świątyni jaskinię zbójców”, wszelako nie samą świątynię. I Polacy nie powinni dać sobie wmawiać, że ''Kler'' walczy z religią, on usiłuje jedynie niszczyć kłamstwo, hipokryzję i podłość, które rozsiadły się w polskim Kościele wygodnie, udając cnoty.

Menu nawigacyjne