Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
 
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [https://wpolityce.pl/smolensk/390264-viii-rocznica-tragedii-smolenskiej-odsloniecie-pomnika-ofiar-katastrofy-z-10-kwietnia-2010-roku-zdjecia-i-wideo ''VIII rocznica tragedii smoleńskiej. Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku''], wpolityce.pl, 15 kwietnia 2018
 
* Uważam, że pomnik jest za duży w porównaniu z pomnikiem Piłsudskiego. Byłem w komitecie jego budowy, ale nie zależał od nas jego kształt. Wybierała to grupa fachowców, my byliśmy tłem.
** Autor: [[Kornel Morawiecki]]
** Źródło: [https://www.newsweek.pl/polska/polityka/kornel-morawiecki-o-pomniku-lecha-kaczynskiego-jest-za-duzy-w-porownaniu-z-pomnikiem/mkme1je ''Kornel Morawiecki o pomniku Lecha Kaczyńskiego: Jest za duży w porównaniu z pomnikiem Piłsudskiego''], newsweek.pl, 15 listopada 2018.
** Zobacz też: [[Józef Piłsudski]]
 
* Z pomnikami jest tak jak z krzyżami. Łatwo postawić, trudno usunąć. Dlatego pomnik pisowskiej pychy i bezguścia zapewne straszyć będzie przez długie dekady. Straszyć, lecz i przypominać, że był niegdyś taki reżim... Okropna rzeźba Lecha Kaczyńskiego na wiele lat będzie memento przypominającym, do czego prowadzi połączenie politycznej megalomanii z nieporadnością.

Menu nawigacyjne