Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
drobne merytoryczne
m (format, ort.)
(drobne merytoryczne)
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [https://wpolityce.pl/smolensk/390264-viii-rocznica-tragedii-smolenskiej-odsloniecie-pomnika-ofiar-katastrofy-z-10-kwietnia-2010-roku-zdjecia-i-wideo ''VIII rocznica tragedii smoleńskiej. Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku''], wpolityce.pl, 15 kwietnia 2018
 
* Z pomnikami jest tak jak z krzyżami. Łatwo postawić, trudno usunąć. Dlatego pomnik pisowskiej pychy i bezguścia zapewne straszyć będzie przez długie dekady. Straszyć, lecz i przypominać, że był niegdyś taki reżim... Okropna rzeźba Lecha Kaczyńskiego na wiele lat będzie memento przypominającym, do czego prowadzi połączenie politycznej megalomanii z nieporadnością.
** Autor: [[Jan Hartman]]
** Źródło: [https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1770946,1,pomnik-pis-pychy-i-bezguscia.read?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss ''Pomnik PiS, pychy i bezguścia''], polityka.pl, 9 listopada 2018.
** Zobacz też: [[kicz]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Zaprojektowaliśmy 3,5-metrowy cokół równy wysokością postaci. Na cokole umieściliśmy półabstrakcyjną rzeźbiarską draperię z napisem: „Lech Kaczyński prezydent RP, prezydent Warszawy”.

Menu nawigacyjne