Tadeusz Rydzyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 825 bajtów ,  1 rok temu
→‎K: drobne merytoryczne
(nie "rzekomo" - nagranie jest dostępne tutaj https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/publikujemy-nagrania-z-wykladu-o-rydzyka,27496.html)
(→‎K: drobne merytoryczne)
 
===K===
* Kiedy usłyszałem informację o tym, że prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości, poczułem się tak, jakby naród dostał nóż w plecy. To jest jakaś pogarda dla patriotów, pogarda też dla tych młodych ludzi. Zaraz skojarzyły mi się zabory. W tej chwili kojarzy mi się czas komunizmu. Jak coś się budziło w Polsce, to zaraz było to niszczone. [...] Teraz nie należy wykluczać działań z zewnątrz z różnych stron globu, ale i wewnątrz. Jest to brak sumienia, patrzenie na koniec własnego nosa, na własne ego i pycha, a to jest w sumie głupota.
** Źródło: [https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tadeusz-rydzyk-zakaz-marszu-to-pogarda-dla-patriotow/4kklvsk ''Tadeusz Rydzyk: zakaz marszu to pogarda dla patriotów''], onet.pl, 7 listopada 2018.
** Zobacz też: [[komunizm]], [[nacjonalizm]]
 
* Kochani, jeszcze Murzyn. Boże! Gdzieś ty się nie mył! Chodź tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie, no!
** Opis: 12 lipca 2009 w trakcie XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do czarnoskórego zakonnika, jednego z gości zaproszonych na Pielgrzymkę. Po tym powitaniu, poproszony do mikrofonu zakonnik powiedział „Chcę dziękować Panu Bogu za Radio Maryja, które tyle nauczyło mnie o Polsce”.

Menu nawigacyjne