Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
- ale to nie jest o pomniku, plus zasada dystansu, mniej niż miesiąc od 1. publikacji
(drobne merytoryczne)
(- ale to nie jest o pomniku, plus zasada dystansu, mniej niż miesiąc od 1. publikacji)
[[Plik:07-11-2018 Warszawa prace końcowe nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, 3.jpg|mały|Pomnik [[Lech Kaczyński|Lecha Kaczyńskiego]] na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie]]
'''[[w:Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie|Pomnik Lecha Kaczyńskiego na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie]]''' – [[pomnik]] [[Lech Kaczyński|Lecha Kaczyńskiego]] wzniesiony w listopadzie 2018 na placu marsz. [[Józef Piłsudski|Józefa Piłsudskiego]], przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa.
 
* Ani pomnik, ani najbardziej żarliwe zaklinanie rzeczywistości nie zmienią faktu, że Lech Kaczyński był raczej miernym prezydentem i słabej klasy politykiem.
** Autor: [[Stanisław Obirek]]
** Źródło: [http://studioopinii.pl/archiwa/189576 ''Stanisław Obirek: Duży pomnik dla małego człowieka''], studioopinii.pl, 12 listopada 2018.
 
* Ani ten pomnik, który już stoi, i który jest poświęcony wszystkim, którzy zginęli tego pamiętnego dnia 10 kwietnia 2010 roku, ani ten, który jest poświęcony jednemu człowiekowi, który był politykiem, prezydentem, ministrem, pełnił wiele różnych funkcji, nie jest przeciwko nikomu. My chcemy jedności Polaków. Ale jedności wokół dobra a nie wokół zła. Chcemy silnej Polski, Polski sprawiedliwiej, takiej, z którą będą się liczyć. Chcemy Polski godnej.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
77

edycji

Menu nawigacyjne