Lech Mażewski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 496 bajtów ,  2 lata temu
+
(+)
 
* Jak wiadomo, Polacy w referendum akcesyjnym opowiedzieli się za przystąpieniem do UE. Nie da się ukryć, że o takim wyniku w dużym stopniu przesądziło stanowisko, jakie zajął Jan Paweł II, który w akceptacji dla integracji europejskiej posunął się znacznie dalej, niż prymas Józef Glemp.
** Źródło: ''Za waszą potęgę i naszą wolność'', Gdańsk 2004, s. 7.
 
* Naprawdę, konflikt wokół TK z lat 2015-2016 to w dużej mierze wiele hałasu o nic przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim wcale nie musiało do niego dojść, po wtóre zaś, żaden nowy model Trybunału nie powstał, a PiS ostatecznie zaakceptował ten stworzony w połowie 2015 r. przez koalicję PO-PSL.
** Źródło: ''Wiele hałasu o nic? Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego w latach 2015-2016 w perspektywie rozważań modelowych'', Warszawa-Radzymin 2017, s. 157.
 
* Polska nie jest skazana na rozpłynięcie się w UE, a wcześniej podporządkowanie się dyktatowi osi Paryż-Berlin. Słowem, naszym przeznaczeniem nie jest walka „Za waszą potęgę i naszą niewolę”, gdyż stawiając na sojusz z USA, możemy spróbować stoczyć bój „Za waszą potęgę i naszą wolność”. Byłby to przejaw oczywistego realizmu wobec dominującej u nas od ponad dwustu lat tradycji politycznego samobójstwa.

Menu nawigacyjne