Kazimierz Kik: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 410 bajtów ,  1 rok temu
drobne merytoryczne
(drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
 
** Opis: wypowiedź z 2012 roku.
** Źródło: [http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,20998497,prof-kik-zafascynowany-dobra-zmiana-edukacja-super-500.html ''Prof. Kik zafascynowany „dobrą zmianą”. Edukacja super, 500 plus super. Ubolewa: Przez lata wspierałem siły, które niszczyły kraj''], tokfm.pl, 18 listopada 2016.
 
* Jest to także rozpaczliwa obrona interesów personalnych części sędziów. Tu mamy kurs na konflikt.
** Opis: o [[kryzys wokół Sądu Najwyższego w Polsce|kryzysie wokół Sądu Najwyższego w Polsce]]
** Źródło: [https://www.tvp.info/38413797/prof-czarnek-mowienie-o-zawieszeniu-przepisow-to-aberracja ''Prof. Czarnek: Mówienie o zawieszeniu przepisów to aberracja''], tvp.info, 7 sierpnia 2018.
 
* Mamy bardzo złą dla demokracji tradycję braku szacunku i poważania dla najwyższych godności polskich. To oznacza, że Polacy nie szanują swojego państwa. Gdyby je szanowali, to przede wszystkim szanowaliby fundamenty tego państwa. Wszyscy uderzają w najbardziej znaczący punkt władzy, a jest nim prezydent. Te wysiłki odnoszą propagandowy skutek, bo osoba mało zorientowana w polityce wszędzie widzi, że Duda musi oddać dyplom. To jest przejaw choroby, jaka toczy Polaków, którzy nie dorośli do demokracji. Zwłaszcza tak wysoko rozwiniętej jak na Zachodzie. Polacy nie szanują samych siebie, biją się między sobą, więc nie szanują przeciwnika. Tak nakręca się spirala, która prowadzi do osłabienia państwa. I tak koło się zamyka. Coraz słabsze państwo to coraz bardziej skłóceni obywatele.(...) Natomiast Beata Szydło jest sprawnym politykiem. Widać było to w jej wystąpieniu w Parlamencie Europejskim, gdzie wygrała z całą śmietanką polityczną.

Menu nawigacyjne