Kazimierz Kik: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 2003 bajty ,  2 lata temu
drobne merytoryczne
(Nowy cytat)
(drobne merytoryczne)
'''[[w:Kazimierz Kik|Kazimierz Kik]]''' (ur. 1947) – polski politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, publicysta. Działacz PZPR i SLD.
 
* Decyzja o zwrocie nagród była o tyle potrzebna, ponieważ Jarosław Kaczyński podkreślił jeden fakt, że "głos ludu, głosem Boga". Te symboliczne słowa mówią, że PiS będzie trzymało się opinii publicznej. Nawet jeśli popełni błędy, to potrafi się z nich wycofać. To bardzo rzadkie na polskiej scenie politycznej, że rządząca partia potrafi przyznać się i wycofać z tego błędu. To jest niezwykle cenny wkład do edukacji politycznej Polaków.
** Źródło: [http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/572072,prof-kik-decyzja-o-zwrocie-nagrod-potrzebna-ale-spozniona.html ''Prof. Kik: To bardzo rzadkie na polskiej scenie politycznej, że rządząca partia potrafi przyznać się i wycofać z błędu''], dziennik.pl, 5 kwietnia 2018
** Zobacz też: [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz dawno powinni siedzieć. Za sponiewieranie godności Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyższych instytucji państwa polskiego, za przyczynianie się do utraty wiarygodności Polski w Europie. Nie jest nawet ważne, czy oni mają rację, czy nie. Tak długo, jak w Rzeczypospolitej będzie można rzucać bezkarnie kalumnie pod adresem najwyższych organów państwa polskiego, nie będzie rozwoju demokracji w Polsce. Pozwalamy sobie na zbyt wiele i stwarzamy atmosferę, że można pozwolić sobie na jeszcze więcej. Pytanie tylko, czy Rzeczpospolita to wytrzyma.
** Opis: wypowiedź z 2012 roku.
** Źródło: [http://telewizjarepublika.pl/prof-kik-to-byl-pucz-przeciwko-demokracji,43326.html ''Prof. Kik: To był pucz przeciwko demokracji!''], telewizjarepublika.pl, 16 stycznia 2017
** Zobacz też: [[kryzys sejmowy w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
* Wzniósł się na szczyt populizmu i ma krystaliczny cel: porwać za sobą wszystkich niezadowolonych Polaków. Kaczyński nie proponuje nic nowego, natomiast grozi rewolucją. Chce odbierać bogatym i dawać biednym. Widzieliśmy to w najgorszych momentach historii Europy.
** Opis: wypowiedź z 2013 o [[Jarosław Kaczyński|Jarosławie Kaczyńskim]]
** Źródło: [http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22990433,wiele-lat-czekal-i-w-koncu-sie-doczekal-kazimierz-kik-zostal.html ''Wiele lat czekał, poparł rząd i się doczekał. Kazimierz Kik profesorem belwederskim''], wyborcza.pl, 6 lutego 2018
 
* Zacząłem podsumowywać efekty rządów PO i wyszło mi, że albo jestem głupi, albo ślepy, po popierałem władzę, która doprowadziła do wyemigrowania prawie 3 mln Polaków, do opanowania polskiej gospodarki przez obcy kapitał, do pojawienia się umów śmieciowych, do zablokowania młodzieży perspektywy rozwoju.
** Źródło: [http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,20998497,prof-kik-zafascynowany-dobra-zmiana-edukacja-super-500.html ''Prof. Kik zafascynowany „dobrą zmianą”. Edukacja super, 500 plus super. Ubolewa: Przez lata wspierałem siły, które niszczyły kraj''], tokfm.pl, 18 listopada 2016.
 
== O Kazimierzu Kiku ==
* Odkąd PiS doszedł do władzy, poglądy prof. Kika znacznie się zmieniły. Ponad rok temu w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” chwalił nową władzę i mówił, że od 1989 roku popierał liberalne siły niszczące Polskę.
** Autorka: Angelina Kosiek
** Źródło: [http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,22990433,wiele-lat-czekal-i-w-koncu-sie-doczekal-kazimierz-kik-zostal.html ''Wiele lat czekał, poparł rząd i się doczekał. Kazimierz Kik profesorem belwederskim''], wyborcza.pl, 6 lutego 2018
** Zobacz też: [[Prawo i Sprawiedliwość]]
 
{{SORTUJ:Kik, Kazimierz}}

Menu nawigacyjne