Kazimierz Kik: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 494 bajty ,  3 lata temu
Nowy cytat
(Nowy cytat)
(Nowy cytat)
* Mamy bardzo złą dla demokracji tradycję braku szacunku i poważania dla najwyższych godności polskich. To oznacza, że Polacy nie szanują swojego państwa. Gdyby je szanowali, to przede wszystkim szanowaliby fundamenty tego państwa. Wszyscy uderzają w najbardziej znaczący punkt władzy, a jest nim prezydent. Te wysiłki odnoszą propagandowy skutek, bo osoba mało zorientowana w polityce wszędzie widzi, że Duda musi oddać dyplom. To jest przejaw choroby, jaka toczy Polaków, którzy nie dorośli do demokracji. Zwłaszcza tak wysoko rozwiniętej jak na Zachodzie. Polacy nie szanują samych siebie, biją się między sobą, więc nie szanują przeciwnika. Tak nakręca się spirala, która prowadzi do osłabienia państwa. I tak koło się zamyka. Coraz słabsze państwo to coraz bardziej skłóceni obywatele.(...) Natomiast Beata Szydło jest sprawnym politykiem. Widać było to w jej wystąpieniu w Parlamencie Europejskim, gdzie wygrała z całą śmietanką polityczną.
** Źródło: [http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/kazimierz-kik-sondaze-pokazuja-ze-polityka-rzadow-pis-jest-akceptowana,10015590/ ''Kazimierz Kik: Sondaże pokazują, że polityka rządów PiS jest akceptowana''], polskatimes.pl, 20 maja 2016.
 
* Prawo i Sprawiedliwość jest próbą zawrócenia polskiej historii, tej złej. Jest próbą odwrócenia złych, neoliberalnych mechanizmów rządzących polską gospodarką i polityką. PiS zbliża się do myśli PPSu.
** Źródło: [http://telewizjarepublika.pl/czy-pis-jest-szansa-na-powrot-do-korzeni-polskiej-przedwojennej-tradycji-lewicowej,36829.html ''Czy PiS jest szansą na powrót do korzeni polskiej, przedwojennej tradycji lewicowej?''], telewizjarepublika.pl, 16 sierpnia 2016
 
* Przez wiele lat wspierałem siły, które niszczyły kraj. I gdyby utrzymywały się one u władzy jeszcze przez 10–15 lat, doprowadziłyby do całkowitego upadku Polski. Skoro 80 proc. naszej młodzieży chce wyemigrować z kraju, skoro w szkołach pielęgniarskich na siłę uczą angielskiego, to za 15 lat w Polsce zostaliby renciści, emeryci i nieuki, a cała nasza gospodarka wpadłaby w obce ręce.

Menu nawigacyjne