Tadeusz Rydzyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 8423 bajty ,  8 lat temu
NPA, zbyt obszerne fragmenty tekstów
(Anulowanie wersji nr 324177 - forum to nie jest rzetelne, wiarygodne i obiektywne źródło)
(NPA, zbyt obszerne fragmenty tekstów)
 
* A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
** Zobacz też: [[Adolf Hitler]]
 
 
===C===
* Celem Radia Maryja jest ewangelizacja, w której także jest nauka społeczna Kościoła w trosce o wspólne dobro - Ojczyznę. Pragniemy, by wszyscy kochając Ją - Jej służyli.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Partie-chca-poparcia-Radia-Maryja,wid,287494,wiadomosc.html ''Partie chcą poparcia Radia Maryja'', wp.pl, 27 sierpnia 2002]
 
* Chcę jednak podkreślić, że tę walkę o wolność widzimy szerzej, nie chodzi tylko o Telewizję Trwam i Radio Maryja. Widzieli panowie, co działo się w trakcie Marszu Niepodległości. Przyjeżdżają niemieccy bojówkarze, dzieci i wnuki tych, którzy tę Polskę niszczyli. I w Warszawie, mieście tak straszliwie doświadczonym, atakują Polaków tylko za to, że idą z narodowymi flagami. To skandal niewyobrażalny. 
A jeszcze gorsze jest to, że ci ludzie zostali zaproszeni przez organizację utrzymywaną przez Ministerstwo Kultury, wspieraną hojnie przez prezydent Warszawy. To niewyobrażalne! Na szczęście jest wielu ludzi, którzy się temu sprzeciwiają, są solidarni w obronie biednych i krzywdzonych.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
** Zobacz też: [[Marsz Niepodległości]]
 
** Zobacz też: [[diabeł]]
 
* Dziękuję wam za życzliwość w ogóle, a jak mówią w różnych gazetach, piszą, to słuchajcie, wiedzy szuka się u źródeł, a nie z plotek. Nigdy choćby nie wiadomo w jakich gazetach podawali i telewizorniach, czy telewizjach. Ja to nazywam telewizja i telewizornia. Tak, tak przekaziory.(...) A jak będziemy słuchać takich wiadomości, to trzeba sobie przypomnieć jedno ze stanu wojennego, i mówcie innym: "Chcesz„Chcesz dostać bzika słuchaj DZIENNIKA”. Pamiętacie jak żeście mówili? Tak żeśmy mówili! I tak samo teraz ta walka z Kościołem to jest walka z narodem, to jest bardzo jasne, to trzeba widzieć.
** Źródło: Przemówienie z bazyliki św. Andrzeja w Olukszu podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja, 4 czerwca 2007
 
 
===G===
* Gazety w Toruniu są bezsensowne. „Nowości” napisały na jednej stronie: „prymas Polski w Toruniu”, a pisze się „ksiądz prymas”, „Jego Eminencja”. Oni są też wykształceni w Moskwie. (…)<br />Dzisiaj wziąłem „Gazetę Wyborczą” do ręki, tylko trochę przeczytałem i mówię – preczmówię  –  precz! Trucizna! Tyle negacji: Wałęsa  –  negacja, ktoś tam  –  negacja. Wszystko na „nie”. To jest ta sama firma co „Nie” i „Skandale”.
** Źródło: fragment wypowiedzi na antenie Radia Maryja, cyt. za: „Polityka”, 12 marca 1994.
** Zobacz też: [[Gazeta Wyborcza]]
 
* Gdy startowało Radio Maryja, nie było nic. Nie mieliśmy ani grosza. Zacząłem szukać miejsca na radio. Był skromny domek zapisany redemptorystom przez państwo Poznańskich w Toruniu. I to wszystko. A jednak ludzie chcieli tego radia i je utrzymują.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
 
===I===
 
* Jeśli nie mamy własności, to nawet takie powodzenie jest chwilowe. Niewolnikowi też może być czasem wygodnie, ale na dłuższą metę jego los jest ciężki. Prawda jest taka, że tyle wolności, ile własności. I tyle ojczyzny, ile ziemi.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
 
===K===
===L===
* Laickie media niszczą kulturę chrześcijańską.
** Opis: Wyjaśnienie, dlaczego media prywatne i publiczne miały zakaz transmitowania z bliska pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja.
** Źródło: ''Jasna Góra'', 8 lipca 2007
 
*** Notatka prasowa: [http://www.wprost.pl/ar/?O=109812 '' O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji'', wprost.pl, 8 lipca 2007]
 
* Mniej dzwońcie, więcej płaćcie. A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat. Bez tylu lamentacji! Skracajcie się nawet po modlitwie przez telefon: krótko, imię i miasto, skąd jesteście, a nie głosić elaboratów. Zaoszczędzone na rozmowach pieniądze wpłacajcie na nasze konto!
** Źródło: [http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,2502698.html ''O. Rydzyk do słuchaczy: Mniej dzwońcie!'', gazeta.pl, 24 stycznia 2005]
 
 
* Nie jestem przeciwko żadnemu narodowi. Patrzę tylko i zawsze, co kto robi, zarówno gdy chodzi o Żydów, Niemców, jak i Polaków.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
 
* Nie słuchajcie żadnych kłamstw. Kłamstwa diabła są bardzo nudne.
 
* Nie zawsze zgadzałem się ze śp. prezydentem Kaczyńskim. Były punkty, gdzie mieliśmy inne zdania. Ale bez wątpienia był to nasz najlepszy prezydent po II wojnie światowej. Nie tylko wykształcony, ale także wierzący, odważny, dzielny. Nieraz się zastanawiam, czy komuś się bardzo nie naraził.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
** Zobacz też: [[Lech Kaczyński]]
 
* Pan Dyrektor Rydzyk jest wg Brudzińskiego ubogim zakonnikiem! Dlatego jeździ Maybachem w wersji podstawowej.
** Autor: [[Paweł Olszewski]]
** Źródło: artykuł "Wojna„Wojna o ojca dyrektora"dyrektora”, "Polska„Polska Głos Wielkopolski"Wielkopolski”, 15 lutego 2012, str. 13.
 
* Pan Jezus miał dwunastu uczniów i z Judaszem sobie nie poradził. To znaczy człowiek ma taką silną moc pójścia wbrew Bogu nawet – Pan Bóg nie zmusza człowieka, ale człowiek w sposób wolny wybiera – na rózne sposoby: oszczerstwa, odbieranie dobrego imienia, mówienie o jakichś naszych rzekomych bogactwach, o maybachach, o helikopterach, nawet o łodzi podwodnej. Bzdury przeróżne.
 
* Potrzeba nam dobrej filozofii. Choćby sięgnięcia po to, co pisał ojciec prof. Mieczysław Albert Krąpiec, wielki filozof. Jego „Wprowadzenie do filozofii” polecał sam Ojciec Święty (kolejne wydania tych dzieł zawierają list Jana Pawła II). Ojciec Krąpiec wiedział, co nadchodzi, szykował siebie i nas na to, co nazywał schyłkiem cywilizacji. Mówił: „dotkniemy dna”. Zmarł w roku 2008, podczas pracy nad wielką encyklopedią, kończył właśnie hasło „Powtórne przyjście Chrystusa”. Nad tymi słowami znaleźli go martwym. Potrzeba również bardzo głębokiej formacji wszystkich katolików świeckich.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
 
* Potrzebujemy chleba posmarowanego miłością!
** Opis: Słowa często powtarzane przez o. Tadeusza Rydzyka
 
* Prawo ma być pomocne człowiekowi, społeczeństwu, a nie być zniewalaniem. Nienormalne jest to, że z podatków Polaków, w większości katolików, utrzymują się ci, którzy niszczą Kościół, patriotyzm, Ojczyznę. Co dzieje się w Warszawie, jakie pieniądze dają minister kultury czy prezydent Warszawy tym, którzy są antypolscy. Wyszło to w czasie Marszu Niepodległości. Również Krajowa Rada, Sejm, ci, którzy walczą z krzyżem, z Kościołem, są utrzymywani z naszych podatków. Nie mówi się, że proboszczowie płacą podatki ze swojej parafii za wszystkich mieszkańców na terenie parafii, nie tylko katolików, ale i za ateistów, wojujących z Kościołem, członków sekt - a oni poniewierają Kościołem. Coś nienormalnego!
** Źródło: [http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20120121&typ=po&id=po19.txt ''Wolność w Polsce jest zagrożona'', naszdziennik.pl, 21 stycznia 2012]
 
* Radio Maryja i Telewizja Trwam spełniają tę misję, którą powinny spełniać media publiczne. My zajmujemy się całym człowiekiem, w jego wymiarze duchowym, intelektualnym, fizycznym, psychicznym. Robimy to, co nam Pan Bóg zadał, byśmy realizowali na ziemi. To chcemy rozwijać, pomagać ludziom. Telewizja czy radio katolickie nie może zatrzymać się tylko na modlitwie, nie możemy zatrzymać się na jednym aspekcie. Musimy wypełnić wszystkie potrzeby człowieka, od dziecka aż do tego etapu ostatecznego. Katolickie nie znaczy pobożnościowe, ale powszechne, obejmujące całego człowieka. Wszyscy mówią mi w Chicago, Toronto i wielu innych miastach, co im dają Telewizja Trwam i Radio Maryja: dają im prawdziwą Polskę. Ludzie są przerażeni tym, co się teraz dzieje w Polsce, że nasza Ojczyzna się nie rozwija, tylko jest likwidowana. Ludzie są tym przerażeni, mówią, że nie o taką Polskę walczyli. Bo nie realizuje się interesów Polaków, naszej Ojczyzny, ale realizuje się interesy jej wrogie.
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120426&typ=po&id=po05.txt ''Na marszu nie skończymy'', 26 kwietnia 2012]
 
* Radio Maryja w tej chwili, kolejny raz, jest atakowane. Nie ustosunkowuję się do tych wypowiedzi atakujących. Proszę tylko o gorącą modlitwę. Polsce potrzeba zgody.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,O-Rydzyk-modlcie-sie-goraco-za-Radio-Maryja,wid,6697648,wiadomosc.html ''O. Rydzyk: módlcie się gorąco za Radio Maryja!'', wp.pl, 17 lutego 2005]
 
* Rozmawiam czasami z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim. I mówię mu, co mi się nie podoba. On na to żartobliwie: „Ojciec nas szczypie”. Odpowiadam, że nie, że to tylko takie głaskanie. Chcę jednak zaznaczyć, że mam do pana premiera Kaczyńskiego wielki szacunek. Ale ja nie jestem z żadnej partii.
** Źródło: ''Bez mediów nie obronimy naszych wartości'', "Uważam„Uważam Rze"Rze”, 5 lutego 2012
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]]
 
** Źródło: ''Przekrój'' nr 43,20 października 2005
 
* Ten, kto ma władzę, ma ją czasowo. W tym miejscu bardzo dziękujemy politykom upominającym się o sprawiedliwość i godność człowieka. Politykom, którzy pochylają się nad rodziną, młodzieżą, nad bezrobotnymi. Dziękujemy tym, którzy chcą rozwiązać problemy, chcą, by w Polsce rzeczywiście wszystkim żyło się lepiej, nie tylko pewnym grupom. Dziękujemy tym politykom, dla których polityka to służba dobru wspólnemu, Ojczyźnie, naszej ojcowiźnie. Dla których polityka to troska o człowieka i Naród, który jest suwerenem. Polityk jest sługą suwerena, czyli Narodu. Polityk to nie jest ktoś, kto traktuje Ojczyznę i Naród jak prywatny folwark bez odpowiedzialności. Polityka to sztuka rządzenia, czyli służby ludziom, a nie urządzania siebie i ludzi z własnej grupy.
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120423&typ=po&id=po03.txt ''Niech Polska będzie piękna'', naszdziennik.pl, 23 kwietnia 2012]
 
** Źródło: [http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20120121&typ=po&id=po19.txt ''Wolność w Polsce jest zagrożona'', naszdziennik.pl, 21 stycznia 2012]
** Zobacz też: [[Jan Olszewski]]
 
* W piątek wieczorem idziemy i nagle mówią: ojcze, uwaga, kamera z tyłu! Późno w nocy przybiegli, podchodzę – TVN! Patrzę i mówię: słuchaj, tego cię uczyłem, tego się uczyłeś u nas? Po licencjacie u nas, do TVN poszedł, drugi do TVN poszedł, trzeci też. Wiecie jak to boli jak ktoś zdradza? Ale na szczęście tylko trzech. Pan Jezus miał dwunastu, a i tak go jeden sprzedał, tak że proporcje mamy i tak nie najgorsze.
** Opis: podczas obchodów 18-lecia Radia Maryja.
** Zobacz też: [[TVN]]
 
* Widzicie, ja też myślałem, że to będzie taka ewangelizacja, otwarte oczy, ręce, serce, a tu nic. Co mamy? Pośmiać się, pobłogosławić i do roboty, do ewangelizacji. Nigdy nie kamieniujmy księży, nigdy. Gdybyśmy tak mogli napisać białą księgę, to myślę, że każdy biskup miałby taką białą księgę prześladowań - w Polsce, w naszych czasach - i przez media odbieranie dobrego imienia.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ORydzyk-nie-pozwalajmy-poniewierac-kaplanow,wid,13582624,wiadomosc.html ''O.Rydzyk: nie pozwalajmy poniewierać kapłanów'', wp.pl, 9 lipca 2011]
 
* Wszyscy oglądaliśmy ten przepiękny marsz w Warszawie. To już drugi marsz w stolicy w obronie Telewizji Trwam, a właściwie w obronie demokracji. Poczynania decydentów w Polsce są antydemokratyczne, niszczące demokrację i niszczące wolność słowa.
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120427&typ=my&id=my09.txt ''Dziękujemy za świadectwo'', naszdziennik.pl, 27 kwietnia 2012]
 
* Wygląda na to, iż niechęć, którą wyrażał Pan i Pana ugrupowanie od paru lat wobec Radia Maryja, nie skończyła się, ale przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia. Działania te są przeciwko milionom słuchaczy - Polaków w kraju i na całym świecie. Są to działania przeciw Polsce, która potrzebuje budowania Jej we wzajemnym dialogu i jedności.
** Opis: w liście do Donalda Tuska.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,O-Rydzyk-do-Tuska-rzad-chce-zniszczyc-Radio-Maryja,wid,9478278,wiadomosc.html ''O. Rydzyk do Tuska: rząd chce zniszczyć Radio Maryja'', wp.pl, 11 grudnia 2007]
** Źródło: ''Radio Maryja'', 6 czerwca 2007–odpowiedź na list Rady Programowej Radia Maryja, w którym część biskupów i księży ostro skrytykowała wypowiedź: „Nie nazywajmy szamba perfumerią”.
 
* Zapraszam wszystkich do modlitwy, ale także do myślenia. Popatrzmy na telewizje - kto jest do nich zapraszany i jak komentuje. Przyjrzyjmy się więc tym mediom i wyciągajmy wnioski. Spójrzmy, jakie było postrzeganie przez tych ludzi odradzającej się Polski, prawdy, prawa naturalnego, praw Bożych, dobra wszystkich rodzin i tego dziedzictwa, które ma na imię Polska. Nie dajmy się zmanipulować. Potrzeba dziś wielkiego zrywu moralnego popartego ogromnym myśleniem i zrozumieniem rzeczywistości. Wyłączmy telewizory. Włączmy myślenie.
** Opis: wypowiedź po katastrofie smoleńskiej.
** Źródło: [http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20100412&typ=tk&id=tk04.txt ''Zginęli liderzy odradzającej się polskiej prawicy'', naszdziennik.pl, 12 kwietnia 2010]
** Autor: rabin [[Marvin Hier]] z Centrum im. Wiesenthala
** Źródło: gazeta.pl
 
===K===
* Krajowy Sekretariat SOS dla Radia Maryja, zgodnie ze swoim zawołaniem, składa oświadczenia, wypowiada się w wyjątkowych momentach, gdy Radio Maryja i instytucje z nim związane są zagrożone bądź postponowane (...) Taka sytuacja ma miejsce obecnie. Radio Maryja jest w niebezpieczeństwie. Przeciw dyrektorowi Radia o. Tadeuszowi Rydzykowi rozpętana została kampania wrogości. Dokonuje się ona nie tylko w mediach. Wrogość wyraźną przejawiły ostatnio czynniki rządowe. Do Stolicy Apostolskiej została skierowana nota dyplomatyczna. W niej wyraźnie żąda się od najwyższych władz Kościoła hierarchicznego zajęcia krytycznego stanowiska względem dyrektora Radia Maryja, redemptorysty Ojca Tadeusza Rydzyka. <br /> Przyczyna? Stanowić ją ma wypowiedź Ojca Dyrektora Radia Maryja w Brukseli, zaproszonego tam przez polskich europarlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości do debaty o pozyskiwaniu energii odnawialnej, o poszukiwaniu źródeł geotermalnych. Radio Maryja i jego dyrektor są w Polsce powszechnie znanymi, znaczącymi propagatorami energii odnawialnej. Z inicjatywy Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka w Toruniu przed kilku laty, przy poparciu rządu, rozpoczęto poszukiwania złóż geotermicznych. Niestety, rząd Premiera RP Donalda Tuska w grudniu 2007 r. wstrzymał przyznane wcześniej dotacje, co zahamowało proces wydobywczy (...)<br /> Wolność słowa, gdy idzie o dobro państwa, jest wartością nadrzędną. Nie należy jej zagłuszać jazgotem medialnym ani jeśli idzie o kapłana - krzywdzącym go donosem dyplomatycznym do Stolicy Apostolskiej. Zawarty on został w nocie dyplomatycznej, którą przekazała do Watykanu Hanna Suchocka, ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej. Nota ośmiesza Państwo Polskie, Rząd i osobę, która ją podpisała. Zmierza do ograniczenia prawa obywatela do krytyki własnego rządu. W krajach o utrwalonej demokracji podobna krytyka jest zrozumiała, nie powoduje ona wysyłania not dyplomatycznych. <br /> Panie Prezydencie! W Polsce niepodległej, w okresie międzywojennym, żaden ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej nie składał noty dyplomatycznej w sprawie kapłana, którego działalność publiczna nie była przez rząd akceptowana.
** Autorzy: [[Ryszard Bender]], [[Anna Sobecka]], [[Jan Szafraniec]]
** Opis: list w obronie o. Tadeusza Rydzyka po tym, jak rząd Donalda Tuska złożył w jego sprawie notę dyplomatyczną w Watykanie.
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/print.php?dat=20110629&id=po13.txt&typ=po ''List otwarty'', naszdziennik.pl, 29 czerwca 2011]
 
===N===
** Autor: abp [[Sławoj Leszek Głódź]]
** Źródło: [http://www.rp.pl/artykul/10,764203-Radio-Maryja-ma-20-lat.html ''Radio Maryja ma 20 lat'', rp.pl, 3 grudnia 2011]
 
* Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef toruńskiego koncernu medialnego przeżywa kryzys wiary. Wiary w PiS.<br />Powodem kryzysu stała się kobieta – Maria Kaczyńska, żona prezydenta RP. Wczoraj z okazji Dnia Kobiet zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego znane dziennikarki. O spotkaniu, które miało celowo PRL – owską oprawę pisał już w „Pardonie” Łukasz Medeksza. Później głos jednak zabrał na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk:<br />'' – Jestem zbulwersowany tym, że do Pałacu Prezydenckiego są zaproszeni dziennikarze, którzy są przeciwko pozytywnym zmianom w Polsce, którzy cynicznie się zachowują, was atakują. To, co dzisiaj się stało, to był skandal i nie nazywajmy tego inaczej, nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią.''<br />Poszło o to, że Maria Kaczyńska sprzeciwiła się antyaborcyjnym zmianom w konstytucji, bo uznała, że życie ludzkie jest dostatecznie przez prawo chronione. Na podobnym stanowisku stanął też przez kilkoma laty Trybunał Konstytucyjny, który powołując się na zapisaną w ustawie zasadniczej ochronę życia zatrzymał SLD – owską liberalizację przepisów aborcyjnych.<br />Ale to tak na marginesie, bo dziś najważniejszy jest kryzys wiary toruńskiego redemptorysty. Cytuję dalej:<br />'' – Jestem rozczarowany tymi władzami, tymi działaniami, że pozwalacie państwo na takie skandaliczne zachowanie, tak znanych dziennikarzy. To jest zachowanie typowo wbrew cywilizacji łacińskiej. Dla mnie jest to jednoznaczne: zaproszeni są ludzie, którzy są wprost przeciwko życiu, a nawet za eutanazją i to jest tragiczne.''<br />''Panie marszałku'' (do studia zaproszony był Marek Jurek)'', ludzie wam zaufali, ale wiedzcie o tym, że ludzie was wyplują; ale to będzie tragedia Polski. Kościołowi robicie krzywdę, jeżeli tak się zachowujecie jako katolicy, bo robicie zgorszenie dla świata.''<br />Może to niskie, ale miło jest patrzeć jak władza demonizowanego despoty napotyka na ograniczenia, których nie może przeskoczyć. Co będzie dalej? Czy rozczarowanie Tadeusza Rydzyka będzie mieć wpływ na losy „zdrajców z PiS”?<br />Na pewno będzie miało wpływ na Marka Jurka i tych jego klubowych kolegów, którzy walczą o konstytucyjny zakaz aborcji. Nie do końca rozumiani przez „pragmatycznego” Jarosława Kaczyńskiego mogą teraz częściej wypłakiwać się w rękaw ojca Tadeusza. Świetną okazją będzie niemal pewna porażka w walce o zakaz aborcji.<br />Krzywdy nowych ulubieńców ojca Rydzyka nie będą bez znaczenia, gdy w PiS dojdzie do kryzysu z powodu spadających notowań partii. Chowająca urazę frakcja katolików to przecież świetni kandydaci na rozłamowców.<br />Tym bardziej, jeśli w siłę urośnie Liga Polskich Rodzin – idealne miejsce ewakuacji katolików z „bezideowego” PiS.<br />Bo kryzys wiary Tadeusza Rydzyka to przede wszystkim jednak zielone światło dla mobilizacji w walczącej o życie Lidze Polskich Rodzin – LPR stanie się jeszcze bardziej radiomaryjna i PiS – ożerna.<br />Spodziewajmy się więcej akcji w stylu listu żony Romana Giertycha do marszałka Sejmu. Barbara Maria Giertych napisała tuż po imprezie zorganizowanej przez Marię Kaczyńską:<br />'' – W moim przekonaniu osoby, które wykonują za pieniądze zabójstwo na nienarodzonym dziecku, powinny być tak samo karane, jak płatni zabójcy osób już narodzonych. Nie ma żadnego powodu, aby było inaczej.''<br />'' – Zwracam się publicznie do Pana Marszałka w dniu dzisiejszym, albowiem 8 marca jest wykorzystywany przez środowiska, które z prawdziwymi problemami polskich kobiet nie mają nic wspólnego, do prezentowania skrajnie lewicowych poglądów o tzw. „prawach kobiet”. Problem praw kobiet występuje również w moim przekonaniu, ale dotyczy równości szans oraz pozycji ekonomicznej, a nie prawa do zabijania.''<br />Roman Giertych już zadbał o odpowiedni początek terapii dla „rozczarowanego władzami” szefa Radia Maryja.
** Autor: [[Rafał Madajczak]]
** Źródło: [[Gazeta Wyborcza]], 9 marca 2007
 
===R===
 
===S===
* Szanuję o. Rydzyka i uważam, że - niezależnie od tego, że mogę się w różnych sprawach z nim różnić, nawet czasem mocno, że niektóre jego wypowiedzi nawet mogą mnie, moją rodzinę razić - że to jest człowiek, który wnosi sporo do polskiego życia.
* Szanowny Panie Prezydencie,<br />Szanowny Panie Premierze,</br>Sytuacja jaka powstała po ostatnich doniesieniach na temat dialogu prowadzonego przez o. Tadeusza Rydzyka ze swoimi studentami, każe mi z całą stanowczością wymagać od Panów przeciwstawienia się tej fali totalnej nienawiści, antysemityzmu i wtrącania się swoimi opiniami w nie swoje sprawy. Słowa o. Rydzyka mogę tylko porównać z najbardziej absurdalnymi wypowiedziami partyjnych bonzów Trzeciej Rzeszy, przyjmowanymi wtedy przez część niemieckiego społeczeństwa huraganowymi oklaskami i wiwatami.<br />Jako obywatel po raz kolejny zwracam się do Pana, Panie Prezydencie i do Pana, Panie Premierze, abyście zareagowali na tę falę nienawiści nie mieszczącą się w polskiej, wielowiekowej kulturze i położyli temu natychmiastowy kres.<br />Powiem Panu, Panie Prezydencie, że gdyby ktoś na temat mojej żony sformułował takie wypowiedzi, jakie usłyszałem w Telewizji na temat Pana żony, to prywatnie stanąłbym jako mężczyzna do walki wręcz. Pan, jako głowa Państwa, powinien pogonić tego człowieka do stu diabłów! Jeśli Pan tego nie zrobi, Panie Prezydencie, a także i Pan, Panie Premierze, to niech Pan pamięta że w żaden inny sposób nie powstrzyma Pan już za czasu swojej kadencji tej fali głupoty i nienawiści.[...]<br />Jest tak głupio znowu wstydzić się za ten kraj...
** Autor: [[Jerzy Owsiak]]
** Opis: Fragment listu otwartego Jurka Owsiaka do Premiera i Prezydenta RP w związku z ujawnieniem przez „Wprost” nagrań wypowiedzi Tadeusza Rydzyka dotyczących m.in. Marii Kaczyńskiej.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4301506.html ''Treść listu Jerzego Owsiaka do prezydenta i premiera'', gazeta.pl, 9 lipca 2007]
 
* Szanuję o. Rydzyka i uważam, że - niezależnie od tego, że mogę się w różnych sprawach z nim różnić, nawet czasem mocno, że niektóre jego wypowiedzi nawet mogą mnie, moją rodzinę razić - że to jest człowiek, który wnosi sporo do polskiego życia.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-szanuje-o-Rydzyka,wid,9298853,wiadomosc.html ''Premier: szanuję o. Rydzyka'', wp.pl, 16 października 2007]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne