Tadeusz Rydzyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 966 bajtów ,  8 lat temu
brak opisu edycji
* Tak jestem zajęty, że nieraz gdy przejeżdżam obok cmentarza, modlę się i mówię: ''Mamo, wybacz, ale bardzo się spieszę''.
** Źródło: ''Przekrój'' nr 43,20 października 2005
 
* Ten, kto ma władzę, ma ją czasowo. W tym miejscu bardzo dziękujemy politykom upominającym się o sprawiedliwość i godność człowieka. Politykom, którzy pochylają się nad rodziną, młodzieżą, nad bezrobotnymi. Dziękujemy tym, którzy chcą rozwiązać problemy, chcą, by w Polsce rzeczywiście wszystkim żyło się lepiej, nie tylko pewnym grupom. Dziękujemy tym politykom, dla których polityka to służba dobru wspólnemu, Ojczyźnie, naszej ojcowiźnie. Dla których polityka to troska o człowieka i Naród, który jest suwerenem. Polityk jest sługą suwerena, czyli Narodu. Polityk to nie jest ktoś, kto traktuje Ojczyznę i Naród jak prywatny folwark bez odpowiedzialności. Polityka to sztuka rządzenia, czyli służby ludziom, a nie urządzania siebie i ludzi z własnej grupy.
** Źródło: [http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120423&typ=po&id=po03.txt ''Niech Polska będzie piękna'', naszdziennik.pl, 23 kwietnia 2012]
 
* Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy.

Menu nawigacyjne