Wiesław Mering: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Nie podano opisu zmian
nowy cytat
Linia 19: Linia 19:
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10283097,Biskup_Mering_do_TVP_ws__Nergala__Zatrudniacie_sataniste.html ''Biskup Mering do TVP ws. Nergala: Zatrudniacie satanistę i bluźniercę.'', gazeta.pl, 4 września 2011]
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10283097,Biskup_Mering_do_TVP_ws__Nergala__Zatrudniacie_sataniste.html ''Biskup Mering do TVP ws. Nergala: Zatrudniacie satanistę i bluźniercę.'', gazeta.pl, 4 września 2011]
** Zobacz też: [[Adam Darski]], [[TVP]]
** Zobacz też: [[Adam Darski]], [[TVP]]

==O Wiesławie Meringu==
* Redaktor „Tygodnika Powszechnego” zadał biskupowi pytanie, które pokazuje, jak łatwo wejść na ścieżkę, na końcu której jest już tylko ściana i śmiech: „ale przecież Pan Jezus powiedział, żeby szukać owiec zbłąkanych”. Na co bp Mering: „nie brałbym tego tak dosłownie”.<br />Jeśli biskup przekonuje świeckiego, że nie należy brać dosłownie Ewangelii, to koniec świata. Koniec Kościoła.
** Autor: ks. [[Wojciech Lemański]], rozmowa Katarzyny Wiśniewskiej, ''Nie boję się niczego poza grzechem'', „Gazeta Wyborcza”, 31 marca-1 kwietnia 2012.





Wersja z 20:52, 1 kwi 2012

Wiesław Mering w trakcie konsekracji prezbiterium kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża w Kole

Wiesław Alojzy Mering (ur. 1945) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup diecezjalny włocławski od 2003.

  • Autorka jednego z artykułów w dużym polskim dzienniku pisze, że powinniśmy być dumni z Nergala, satanisty, i żebyśmy nie czuli się dumni z naszego byle jakiego chrześcijaństwa i byle jakiego katolicyzmu. Ostrzegam przed takim myśleniem, także panią, która napisała ten artykuł, niech się zastanowi nad słowami, które powiem: bo im bardziej się atakuje, im boleśniej się ośmiesza, im poważniej profanuje chrześcijaństwo, tym bardziej ożywia się duch i przywiązanie do wiary, tym bardziej ożywia się przywiązanie do Kościoła i do Chrystusa.
  • Dziękuję tej Telewizji za to, że jest, za to, że nauczanie Kościoła przekazuje w naszej Ojczyźnie i poza jej granice. Wiele razy w tym Roku Jubileuszowym myśleliśmy, co by było, gdyby nam Telewizji Trwam zabrakło. Nie mielibyśmy bezpośrednich transmisji z pielgrzymki Ojca Świętego w Hiszpanii. Ponad półtora miliona ludzi to widocznie jest za mało dla takich czy innych telewizji, a nawet dla telewizji publicznej. Półtora miliona młodych, entuzjastycznych serc Europejczyków, chrześcijan widocznie bardzo niewiele znaczy dla tych, którzy decydują, czy dany fakt, wydarzenie ma być obecne w transmisji, w audycji, na ekranie. Kiedy jest to pięćdziesięciu odmieńców, jest to fakt wart rozpowszechniania i ukazania, ale te ponad półtora miliona ludzi to widocznie jest za mało, by poświęcić im uwagę (...) Dlatego dziękujemy Telewizji Trwam my wszyscy, tak jak tu jesteśmy obecni, za to, że pozwala nam śledzić działalność i nauczanie Ojca Świętego Benedykta XVI, tak jak to kiedyś robiła nasza polska telewizja, gdy do kraju przyjeżdżał Ojciec Święty Jan Paweł II.
  • Jeszcze nas nie rzucają lwom, choć o to właśnie zabiega Nergal w jednej ze swoich piosenek: chrześcijanie dla lwów! Trzeba umieć bronić swojego chrześcijaństwa. Brońcie krzyża! Pamiętacie, kto to powiedział? To ten, którego dzisiaj wspominamy. Brońcie krzyża! Jeżeli mamy bronić, to widocznie Ojciec Święty Jan Paweł II doskonale widział, że ten krzyż jest zagrożony. Nie umieliśmy wyjść godnie w sprawie obrony krzyża, nie umieliśmy wtedy jako Naród, także jako chrześcijanie, jako Kościół, właściwie się zachować. Byle jakie to chrześcijaństwo, kiedy nie przejmuję się tym, że Biblię nazywa się... i tu się zatrzymam, bo nie wypada mi użyć określeń, którymi posłużył się nasz „wielki” artysta, czyli Nergal.

O Wiesławie Meringu

  • Redaktor „Tygodnika Powszechnego” zadał biskupowi pytanie, które pokazuje, jak łatwo wejść na ścieżkę, na końcu której jest już tylko ściana i śmiech: „ale przecież Pan Jezus powiedział, żeby szukać owiec zbłąkanych”. Na co bp Mering: „nie brałbym tego tak dosłownie”.
    Jeśli biskup przekonuje świeckiego, że nie należy brać dosłownie Ewangelii, to koniec świata. Koniec Kościoła.
    • Autor: ks. Wojciech Lemański, rozmowa Katarzyny Wiśniewskiej, Nie boję się niczego poza grzechem, „Gazeta Wyborcza”, 31 marca-1 kwietnia 2012.