Piractwo medialne: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1555 bajtów ,  8 lat temu
nowe cytaty
m
(nowe cytaty)
* Dla mnie płyta DVD nie ma żadnej wartości. To tylko zwykły przedmiot. Płyty DVD powinny być darmowe, bo są to masowe produkty bez istotnej wartości, w odróżnieniu od prezentacji scenicznej, która zawsze jest niepowtarzalna. Dawni kompozytorzy, jak na przykład Mendelsohn, nie pobierali tantiem z tytułu praw autorskich do swoich partytur.
** Autor: [[Francis Ford Coppola]], wywiad przeprowadzony przez Francoisa Armaneta i Francoisa Forestiera w „Le Nouvel Observateur”, tłum. „Forum”, 18 stycznia 2010.
 
* Fakt, że coś od kogoś pożyczysz, albo ściągniesz z Sieci, nie oznacza, że w efekcie przestajesz kupować. Obieg formalny i nieformalny nie są dla siebie alternatywą – raczej nawzajem się uzupełniają.
** Autorzy: [http://centrumcyfrowe.pl/raport/index.php Mirosław Filiciak, Justyna Hofmokl, Alek Tarkowski, ''OBIEGI KULTURY: MASHUP. Raport z badań'', centrumcyfrowe.pl, 16 stycznia 2012]
 
* Jeżeli w internecie chcecie szukać „piratów”, to ich tam znajdziecie. Ale jak pokazaliśmy – ci sami ludzie to też miłośnicy książek, muzyki i kina. A także najlepsi klienci przemysłów kultury.
** Autorzy: [http://centrumcyfrowe.pl/raport/index.php Mirosław Filiciak, Justyna Hofmokl, Alek Tarkowski, ''OBIEGI KULTURY: MASHUP. Raport z badań'', centrumcyfrowe.pl, 16 stycznia 2012]
 
{{wulgaryzmy}}
* Każdy kto podniósł kradzione jest dla mnie kurwą.
** Autor: [[Kazik Staszewski]], [http://centrumcyfrowe.pl/raport/index.php Mirosław Filiciak, Justyna Hofmokl, Alek Tarkowski, ''OBIEGI KULTURY: MASHUP. Raport z badań'', centrumcyfrowe.pl, 16 stycznia 2012]
** Opis: komentując wyciek do Sieci płyty „Hurra” zespołu Kult.
 
* Nie będzie łatwo wykorzenić złe nawyki w złodziejskim polskim narodzie. Przez wieki kogoś okradaliśmy: najpierw panów, potem zaborców, następnie komunistów.
** Autor: [[Hieronim Wrona|Hirek Wrona]], [http://centrumcyfrowe.pl/raport/index.php Mirosław Filiciak, Justyna Hofmokl, Alek Tarkowski, ''OBIEGI KULTURY: MASHUP. Raport z badań'', centrumcyfrowe.pl, 16 stycznia 2012]
 
* Nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy czytaniem komiksu w empiku a pirackim ściąganiem piosenki z sieci. Za darmo to można sobie książkę poczytać w bibliotece publicznej.
23 944

edycje

Menu nawigacyjne