Bronisław Geremek: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 195 bajtów ,  9 lat temu
(nowe cytaty)
* Bóg sprawił, że do Gdańska przyjechała grupa intelektualistów – przede wszystkim z Warszawy – związanych z opozycją. Ich przybycie miało przełomowe znaczenie. – Mogę powiedzieć spokojnie – nie byłoby porozumienia sierpniowego bez grupy tzw. ekspertów, a w istocie polityków związkowych, na czele których stali nieżyjący już dzisiaj Bronisław Geremek i Tadeusz Mazowiecki.
** Autor: [[Lech Kaczyński]], [http://m.prezydent.pl/archiwum/archiwum-aktualnosci/rok-2008/art,148,782,profesor-geremek-byl-bohaterem-polskiej-drogi-do-wolnosci.html prezydent.pl, 21 lipca 2008]
 
* Na ile znam Geremka, to on bardzo mało rzeczy robi z czysto pryncypialnego przekonania. Większość jest skalkulowana.
** Autor: [[Ryszard Bugaj]]
** Źródło: „Dziennik”, 4 marca 2008
 
* ...nieliczni zrozumieli, co w naszym kraju się dzieje. Bez wątpienia Bronisław Geremek należał właśnie do tych niezwykle nielicznych. To dzięki Niemu ruch przetrwał prawie półtora roku. Wbrew logice systemu, w ramach której działał, ale także którą złamał raz na zawsze. To m.in. dzięki Niemu dzieje legalnej „Solidarności” nie zakończyły się w marcu 1981. W tym niezwykle tragicznym marcu, w tych dniach, w których pisaliśmy już ulotki wzywające do zbrojnej walki z obcą agresją.

Menu nawigacyjne