Feminizm: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 16 bajtów ,  9 lat temu
m
m (drobne redakcyjne, formatowanie automatyczne)
** Zobacz też: [[homoseksualizm]]
 
* Cały kłopot z dyskryminacją jest taki, że ona jednak jest opłacalna.(...) Można sobie odpuścić słowo «feminizm»„feminizm”. Ale słowa «sprawiedliwość»„sprawiedliwość” nijak się nie da zastąpić słowem «opłacalność»„opłacalność”.
** Autor: [[Agnieszka Graff]]
 
 
* Ja bardzo kocham polskie kobiety, a feministki tutaj bardzo rzadko spotykam. Feminizm to jest rodzaj zboczenia, ponieważ uważam, że kobieta jest wspaniałym egzemplarzem człowieka. To znaczy, człowiek występuje w dwóch postaciach – mężczyzny i kobiety. Kobieta jest znacznie lepsza niż mężczyzna i mogę to udowodnić, ale nie o to chodzi. Ja nie jestem feministką. Feminizm jako taki, jest reakcją na patriarchalne spojrzenie na kobietę i na rolę kobiety w społeczeństwie. Oczywiście patriarchalizm jest orientacją paskudną i z nim trzeba walczyć. I myślę, że mężczyźni powinni z nim walczyć, tak jak i kobiety. Tu jesteśmy feministami na jednej stopie. Natomiast bardzo mnie niepokoi dalszy ciąg tego spojrzenia mówiący, że mężczyzna jest niepotrzebny. Każda normalna kobieta kocha mężczyznę nie za to, że jest on inaczej zbudowany, tylko za to, że on wzbogaca swoją innością życie kobiety. Inność jako taka i płciowa, i umysłowa jest czymś wspaniałym, dlatego nic przeciwko innym orientacjom nie mam, ponieważ każdy taki człowiek jest inny i trzeba cenić tą inność.
** Autor: [[Aleksy Awdiejew]], [http://hum.uwb.edu.pl/~kolo/wy_awd.htm ''Mówię o sobie «błazen»„błazen”, wywiad]
 
* Jestem przeciwniczką ruchów typu wyzwolenie kobiet. Nigdy nie byłam osobą zniewoloną, by poczuć się wyzwoloną.
 
* Feminizm jest skazany na przegraną, ponieważ opiera się na próbie unieważnienia i przeorganizowania natury ludzkiej.
** Autor: [[Phyllis Schlafly]], ''Feministyczne fantazje'', «Wektory»„Wektory” 2006.
 
* Męska szowinistyczna świnia.
** ''Male chauvinist pig.'' (ang.)
** Opis: określenie sformułowane po raz pierwszy na zebraniu Ruchu Wyzwolenia Kobiet w 1968 r. Według feministek oznacza ono mężczyznę degradującego kobiety do tradycyjnych ról matki, gospodyni i «rekwizytu„rekwizytu do zaspokajania męskiej chuci»chuci”.
 
* Nawet w muzułmańskich krajach kobiety są nauczycielkami na przykład. To nie jest tak, że kobieta nic nie robi, ona w domu pracuje, i to ciężko. Tylko chodzi o to, że są pewne specjalizacje i jedni się odnajdują w tym, drudzy w tamtym. Weźmy na przykład dwa kluby sportowe, jeden konserwatywny, drugi postępowy. Przychodzi do takiego klubu dwóch facetów, jeden chudy, taki malutki, drugi olbrzymi. W klubie konserwatywnym mówią tak: ciebie, wielkoludzie, to my jeszcze podpasiemy i będziesz ciężary podnosił. Małemu, chudemu mówią: to my cię jeszcze odchudzimy i będziesz jeździł jako dżokej. A w klubie postępowym mówią tak: musi być równość. Ciebie, chudego, podtuczymy, a tego grubego odchudzimy. Który klub wygra? ten, który specjalizuje. Otóż, to społeczeństwo, które kobiety specjalizuje w kobiecych czynnościach a mężczyzn w męskich wygra ze społeczeństwem idiotów, które jest społeczeństwem uniseksu.
** Autor: [[Juliet Mitchell]], amerykańska feministka
 
* Precz z równouprawnieniem! Kobiety powinny mieć nie «równe„równe prawa»prawa”, lecz PRZYWILEJE!
** Autor: [[Janusz Korwin-Mikke]]
 
** Autor: [[Agnieszka Graff]]
 
* Zarówno seks, jak i prawa kobiet traktowane są u nas z mieszaniną brutalności, obrzydzenia i zażenowania, które uniemożliwiają namysł. Zbiorowy wysiłek w tej sferze skupia się nie na zwalczaniu przemocy, nie na pomocy ofiarom życiowych katastrof czy własnych błędów, lecz na piętnowaniu tego, co odbiega od normy. Polską mentalność w tej sferze świetnie oddaje homofobiczne hasło «rób„rób to w domu po kryjomu»kryjomu”.
** Autor: [[Agnieszka Graff]]
** Zobacz też: [[seks]]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne