Kurt Vonnegut: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 191 bajtów ,  9 lat temu
m
→‎Slapstick: drobne merytoryczne
m (→‎Rysio Snajper: lit., int.)
m (→‎Slapstick: drobne merytoryczne)
 
==''Slapstick''==
* Bracie, lub Siostro, lub Kuzynie, może byś tak, kurwa, wziął i wypierdolił latający pączek? Może byś tak, kurwa, wypierdolił Księżyc?!
** ''Why don't you take a flying fuck at a rolling doughnut. Why don't you take a flying fuck at the moooooooooon!'' (ang.)
** Źródło: rozdz. 33
 
* – Elizo, w tylu książkach, które Ci przeczytałem, było napisane, że miłość jest czymś najważniejszym. Może powinienem teraz powiedzieć, że Cię kocham – dodałem.<br />– Mów.<br />– Kocham Cię, Elizo.<br />Eliza zastanawiała się przez chwilę.<br />– Nie – powiedziała w końcu – nie podoba mi się.<br />– Dlaczego?<br />– To tak, jakbyś przystawił mi pistolet do skroni. To tylko sposób zmuszenia kogoś do wypowiedzenia czegoś, czego prawdopodobnie nie myśli. Cóż innego mogę odpowiedzieć ja czy k t o k o l w i e k inny jak tylko, że „Ja też Cię kocham”?<br />– Nie kochasz mnie? – zapytałem.<br />– A cóż takiego można by pokochać w Bobbym Brownie?
* Faszyści to podludzie, którzy wierzą, gdy ktoś im wmawia, że są nadludźmi.
 
* Hej ho.!
** ''Hi Ho!''
** Opis: powracające słowa.
 
* Pewnego wieczora poprosiłem, by wymienili trzy najważniejsze istoty w dziejach(...)<br />– Ty, Jezus Chrystus i święty Mikołaj.
128 610

edycji

Menu nawigacyjne