Moherowe berety: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 6 bajtów ,  10 lat temu
m
drobne redakcyjne
m (grafika, notka, zobacz też)
m (drobne redakcyjne)
[[Plik:Underside of beret.jpg|mały|Typowy moherowy beret widziany od strony spodniej.]]
'''[[w:Moherowe berety|Moherowe berety]]''' - w niektórych środowiskach prześmiewcze określenie osób, które identyfikują się z poglądami głoszonymi przez konserwatywny nurt polskiego katolicyzmu, którego reprezentantem są media związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.
* Bogu dzięki, od wczoraj mamy rząd, możemy powiedzieć rząd zgody narodowej, chociaż do tej zgody jeszcze daleko. Bo jeżeli dziś słyszymy wyrażenia straszne, ubliżające z ust posłów, polityków, którzy mówią tak na prawo i na lewo: ''moherowe berety'', ubliżające słuchaczom Radia Maryja, obywatelom pełnoprawnym Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
** Autor: arcybiskup [[Sławoj Leszek Głódź]]
** Źródło: Homilia z okazji 87. rocznicy odzyskania niepodległości, 11 listopada 2005r.
 
* Poprzez Polskę wionął wiatr nadzieją, naród czeka na ratunek swój, komuniści nienawiścią zieją, opluwają to, co święte jest.<br />ref.: Moherowy beret sobie włóż i przy radiu stój jak anioł stróż. pokaż im, jak Polakiem być, Pokaż, jak uczciwie z Bogiem można żyć.<br />Garną się pielgrzymki do Torunia, w modłach powierzając życie swe, kocha cię lud, ojcze Tadeuszu, prawdą i miłością obroń się.
** Autor: Słuchaczka [[Radio Maryja|Radia Maryja]]
** Opis: Wgwg Jacka Hołuba, dziennikarza „[[w:Gazeta Wyborcza|Gazety Wyborczej]]” to zaproponowany i wygłoszony na falach eteru ''Hymn moherowych beretów''.
 
* Proszę nas przeprosić za moherowe berety, bo obraził pan mnie i inne starsze panie. Poczułyśmy się urażone. Jak tak można! Myślałam, że młody człowiek inaczej starszych ludzi potraktuje. Zawiodłam się na panu. Bardzo, bardzo. Mówię w imieniu innych kobiet. A pana mama w czym chodzi, w atłasowym kapeluszu?
** Autor: Julita Kon z Olsztyna do [[Donald Tusk|Donalda Tuska]]
** Opis: Uwiecznione w telewizji wypowiedź miała miejsce, gdy lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, szedł na spotkanie z domagającymi się od prawie dwóch tygodni zwołania walnego zgromadzenia spółdzielcami z olsztyńskiej SM "Domator"„Domator” w obecności telewizji przeprosił za użycie zwrotu "moherowa„moherowa koalicja"koalicja”. Źródło:"Gazeta Olsztyńska"
** Źródło: „Gazeta Olsztyńska”
 
'''Zobacz też:'''

Menu nawigacyjne