Edwin Bendyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1206 bajtów ,  10 lat temu
nowe cytaty
m
(nowe cytaty)
* Są trzy nieuniknione rzeczy na świecie – śmierć, podatki i rządy kobiet.
** Zobacz też: [[kobieta]], [[podatki]]
 
* W modelu neoliberalnym kapitał napływa tylko do obszarów gwarantujących szybki zwrot inwestycji. Dlatego w Polsce powstało wiele prywatnych uczelni humanistycznych, lecz nie utworzono żadnego prywatnego wydziału chemii lub biotechnologii; podobnie jak nie powstał żaden prywatny szpital oferujący leczenie onkologiczne, choć nie brakuje klinik stomatologicznych i ortopedycznych. Kosztowne i nierentowne kierunki kształcenia czy leczenia nadal finansowane są ze środków publicznych.
** Źródło: ''Fałszywa alternatywa'', 2009 r.
** Zobacz też: [[liberalizm]], [[kapitalizm]]
 
* Z jednej strony logika kapitalizmu powoduje, że urzeczowieniu ulec mogą zasoby i wartości dotychczas wyjęte z logiki akumulacji, jak emocje, uczucia, estetyka natury i swobodna komunikacja. Z drugiej strony jednak pojawiają się nowe szanse emancypacji – poprzez uspołecznienie sieci kognitywnej, czego przykładem są takie przedsięwzięcia jak Wikipedia i coraz szersza sfera produkcji społecznej.
** Źródło: ''Koniec transformacji...'', Krytyka Polityczna, 19/2009.
** Zobacz też: [[kapitalizm]], [[Wikipedia]]
 
* Zaawansowani gracze łączą się w klany, programiści tworzą sieciowe stowarzyszenia, encyklopedyści mają wielką wspólnotę Wikipedii. To świat, w którym nikt nie patrzy na wiek ani na akademickie dyplomy. Liczy się tylko wiedza, ona jest podstawą miejsca w hierarchii sieciowej wspólnoty. Zupełnie inaczej niż w realnym świecie, w którym dorośli stosując przemoc symboliczną, a nieraz i fizyczną, pokazują młodym, gdzie jest ich miejsce.
** Źródło: [http://www.polityka.pl/nauka/komputeryiinternet/278207,1,sieciaki.read polityka.pl]
 
{{DEFAULTSORT:Bendyk, Edwin}}
23 944

edycje

Menu nawigacyjne