Piractwo medialne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
nowe
(Brak różnic)

Wersja z 13:11, 12 maj 2010

Piractwo medialne - potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką, filmami itp.) bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat.

  • Ciekaw jestem, jak dziewczynka ściągająca z BearShare'a [jeden z wielu bezpłatnych programów do wymiany plików w internecie] pliki z muzą ulubionego zespołu zareagowałaby na widok sąsiadki paradującej w jej ulubionych stringach, które na płocie wisiały?
  • Swoim dzieciom zapowiedziałem, że jeśli znajdę u nich choćby jeden plik ściągnięty nie dla celów naukowych, zabiorę laptopa. I one to rozumieją. A jeśli nawet nie, to się boją. [...] W obecnych realiach nie chodzi o pieniądze, bo i tak żyję z koncertów, a nie z tantiem ze sprzedaży płyt. Chodzi o zasady. Mimo liberalnych poglądów chcę żyć w państwie prawa. Czy jestem twórcą, czy murarzem.
  • Tak, jesteśmy piratami i jesteśmy z tego dumni. [...] Ważniejsze od uniknięcia płacenia kary jest, by 1,2 miliona Szwedów nie stało się przestępcami. [..] Tak więc - jeśli prawa autorskie miałyby być stosowane - jedyną drogą aby opodatkować, zakazać, karać grzywną lub w inny sposób powstrzymać transmisję prac objętych prawami autorskimi w prywatnej komunikacji, jest stałe monitorowanie prywatnej komunikacji. Dlatego to takie poważne.