Ruch generała: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 14 bajtów ,  11 lat temu
m
formatowanie automatyczne, drobne techniczne
m (formatowanie automatyczne, drobne techniczne)
'''''[[w:Ruch generała|Ruch generała]]''''' – opowiadanie autorstwa [[Jacek Dukaj|Jacka Dukaja]]. W przygotowaniu jest jego ekranizacja, w reżyserii [[w:Tomasz Bagiński|Tomasza Bagińskiego]].
[[Kategoria:Opowiadania]]
*- Trochę to wszystko ''nie fair'' - krzywił się (...) Kuzo. <br /> - Cóż ci mogę odrzec? Myślenie boli; powyżej pewnego stopnia w hierarchii nie można już tylko wykonywać rozkazów, majorze Kuzo.
'''''[[w:Ruch generała|Ruch generała]]''''' &ndash; opowiadanie autorstwa [[Jacek Dukaj|Jacka Dukaja]]. W przygotowaniu jest jego ekranizacja, w reżyserii [[w:Tomasz Bagiński|Tomasza Bagińskiego]].
 
* Była to masakra. Tak się miażdży insekty między palcami. Aż do początku drugiej ćwierci knota, kiedy to włączył się Żelazny Generał. Wówczas masakra trwała dalej - odwróciły się natomiast gradienty śmierci.
*- Trochę to wszystko ''nie fair'' - krzywił się (...) Kuzo. <br/> - Cóż ci mogę odrzec? Myślenie boli; powyżej pewnego stopnia w hierarchii nie można już tylko wykonywać rozkazów, majorze Kuzo.
 
* (...) Generał obrócił się do Goulde'a. <br /> - Za ile możemy najszybciej tam być? <br /> - Najszybciej? uśmiechnął się pułkownik. - Testowano ten statek już wielokrotnie, lecz górną granicę jego prędkości wciąż wyznacza jedynie strach testujących.
*Była to masakra. Tak się miażdży insekty między palcami. Aż do początku drugiej ćwierci knota, kiedy to włączył się Żelazny Generał. Wówczas masakra trwała dalej - odwróciły się natomiast gradienty śmierci.
 
*- Trzymajcie się. <br />- Ba, żebym to ja wiedział czego... <br />- Mnie, Kuzo, mnie.
*(...) Generał obrócił się do Goulde'a. <br/> - Za ile możemy najszybciej tam być? <br/> - Najszybciej? — uśmiechnął się pułkownik. - Testowano ten statek już wielokrotnie, lecz górną granicę jego prędkości wciąż wyznacza jedynie strach testujących.
 
 
*- Trzymajcie się. <br/>- Ba, żebym to ja wiedział czego... <br/>- Mnie, Kuzo, mnie.
[[Kategoria:Opowiadania]]
16 446

edycji

Menu nawigacyjne