Aleksander Szczygło: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 6 bajtów ,  11 lat temu
m
ort., int., formatowanie automatyczne
m (formatowanie automatyczne)
m (ort., int., formatowanie automatyczne)
 
==Cytaty==
* Jak słucham wypowiedzi niektórych przedstawicieli rządu, to mam czasem wrażenie, że to są postaci z zaginionego podręcznika teorii ewolucji.
** Źródło: [http://deser.pl/deser/1,83454,6504341,Kuba_Wojewodzki_inspiruje___.html deser.pl] z 16 kwietnia 2009 r.
 
* Ja mam na drugie imię konsyliacja, Paniepanie Redaktorzeredaktorze.
** Opis: odpowiedź na sugestię dziennikarza, że Szczygło, zastąpił swojego poprzednika, bo ten był zbyt ugodowy wobec rządu.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/28377,1581673,1,1,oczekiwana-zmiana-miejsc,fakty_wiadomosc.html „FAKTY''Fakty TVN”TVN''] z 15 stycznia 2009
 
* Jest mało realna, mało konkretna. Przyjmując ją, Prawo i Sprawiedliwość staje się zakładnikiem wszystkich. Istnienie rządu mniejszościowego przez kilka miesięcy to najlepszy sposób, żeby zniszczyć PiS, a co za tym idzie, również rząd. A Donald Tusk niemal od razu zastrzegł, że tylko wówczas, gdy nie będzie tam „niemądrych zapisów”. Mam poważne podstawy, by przypuszczać, iż ocenę, co jest „mądre” a co nie, będzie podejmować zgodnie z aktualnym interesem swego ugrupowania – czyli wcześniejszymi wyborami.
** Zobacz też: [[Donald Tusk]]
 
* Lech Wałęsa odpowiada za to, że w pierwszej połowie lat 90. nie zlikwidowano WSI. Stworzenie WSI polegało na tym, że w końcu '91 roku, zmieniając ustawę o powszechnym obowiązku obrony wpisano w dwóch zdaniach, że tworzy się WSI z automatycznego połączenia WSW i II oddziału Sztabu Generalnego. I to było całe tworzenie, i wszystko pozostało bez zmian.
** Źródło: ''Radio Zet''
** Opis: Po ujawnieniu raportu o nieprawidłowościach w WSI
** Źródło: [http://deser.pl/deser/1,83454,6504738,Jak_wyglada_sinusoida_wedlug_Szczygly_.html deser.pl] z 16 kwietnia 2009 r.
 
* Nie wiem. Ale [[Donald Tusk|Tusk]] jest jak cukierek obtoczony w truciznietruciźnie. Tylko nie zróbcie z tego określenia tytułu tego wywiadu.
** Opis: Odpowiedź na pytanie czy Lech Kaczyński nie lubi Donalda Tuska
** Źródło: wywiad dla dziennika „Polska” [http://www.polskatimes.pl/2_6319.htm?listpage=2]
* Proszę nie wmawiać mi odpowiedzialności za to, że banda durniów zaczęła strzelać do cywilów.
** Opis: O żołnierzach polskich, oskarżonych o ludobójstwo w Afganistanie. Słowa skierowane do dziennikarki TVN po udzieleniu jej wywiadu w Sejmie.
** Źródło: ''Superwizjer'', TVN, 11 lutego 2008
 
* Raz słyszymy, że w czerwcu, potem że w październiku – dlaczego nie wycofamy się z Iraku w Walentynki albo Dzień Świstaka?
** Opis: O wycofaniu polskich wojsk z Iraku
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/-1,1532607,wiadomosc.html tvn24.pl]
 
* Szlachetna postawa wtedy się objawia, kiedy nie idą za tym oczekiwania materialne.
** Opis: wyjaśnienie, dlaczego Polska miałaby posłać żołnierzy do Czadu
** Źródło: ''Przekrój''„Przekrój” z 9 sierpnia 2007
 
* Tak. Jest zdrajcą. Zachował się podle. O swoich byłych kolegach z rządu powiedział: jeszcze jedna bitwa i dorżniemy watahę.
** Autor: [[Bogdan Klich]]
** Opis: o Aleksandrze Szczygle, po nominowaniu go na szefa BBN
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/28377,1581673,1,1,oczekiwana-zmiana-miejsc,fakty_wiadomosc.html „FAKTY''Fakty TVN”TVN''] z 15 stycznia 2009
 
* Pierwszy minister obrony w historii Polski, który nazwał swoich żołnierzy durniami.
** Autor: [[Bogdan Klich]]
** Opis: o Aleksandrze Szczygle, po nominowaniu go na szefa BBN
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/28377,1581673,1,1,oczekiwana-zmiana-miejsc,fakty_wiadomosc.html „FAKTY''Fakty TVN”TVN''] z 15 stycznia 2009
 
* Szczygło oszalał, bo strzela ze ślepaków nawet dobrze nie celując. Jeżeli jest ktoś w Wojsku Polskim, kto ma olbrzymie zasługi w doprowadzeniu do końca projektu F-16, to jest to Bojarski. Do tego był przez pięć lat attache ambasady w Waszyngtonie. Jeśli dla Szczygły to nie dowód, że jest sprawdzony na wszystkie sposoby i kompetentny, to znaczy, że pan Szczygło nie nadaje się do niczego.
128 610

edycji

Menu nawigacyjne