Hozier

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hozier

Hozier (ur. 1990) – irlandzki piosenkarz, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor wykonujący muzykę w stylu folk rocka, indie rocka i rocka alternatywnego.

  • Uważam, że każda organizacja stworzona przez człowieka, która w imię Boga każe wolnym ludziom żyć, powinna być pod kontrolą. Zwłaszcza jeśli ta organizacja uważa, że wolą Bożą jest przyzwolenie na nierówne traktowanie kobiet, polityka wskazywania homoseksualistów jako niebezpieczeństwa, nieodpowiedzialnego głoszenia, że ludzie nie powinni używać środków antykoncepcyjnych. Jest o wiele więcej powodów, aby być krytycznym wobec Kościoła, te które wymieniłem, to tylko kilka prostych przykładów.
  • „Take Me To Church” może być postrzegane jako alegoria seksu. To także opis tego, jak Kościół odnosi się do seksualności, do tego, jak uczy ludzi, że powinni się jej wstydzić i karze ich, jeśli się do tego nie stosują. Ta piosenka to celebracja miłości i seksu.
  • Z natury jestem niezgrabnym człowiekiem, jestem tyczkowatym introwertykiem. Czuję, że moim obowiązkiem jest tworzyć muzykę. A następnie dostać się do tej całej androny. Właśnie wróciłem z VH1, a oni pytają mnie o moje włosy. Jestem człowiek-kok, najwyraźniej.