Dyskusja użytkownika:94.101.28.86

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikicytaty[edytuj]

Ten projekt podobnie jak i pozostałe projekty Wikimedia tworzymy dla czytelników, a nie dla siebie samych. W związku z tym wstawiamy wypowiedzi osób publicznych, znanych, cenionych. sp5uhe dyskusja edycje 08:52, 7 maj 2009 (CEST)


Ok ale jeżeli ta osoba jest znana i ceniona, jednak nie jest osobą publiczą to znaczy, że jego słowa nie są warte upublicznienia? Pamietam słowa Huberta Wrzesińskiego, gdy powiedział: "słowa sławnych i bogatych powtarzają miliony, słowa ludzi prostych pocieszają i dają nam siłę". Czyżby przewidział on to, że kiedyś jego cenne dla mnie i innych słowa zostaną uznane, za mało wartościowe, tylko dlatego że nie wystąpił ani razu w telewizji, bądź radiu?

Nie trzeba koniecznie występować w telewizji bądź radiu by zapisać się w historii. Musi jednak być jakiś wyznacznik określający czyje wypowiedzi zamieszczamy, bo inaczej pojawią się wśród słów Mickieiwcza i Słowackiego wypowiedzi pana Kazia. Każdemu zdarza się powiedzieć coś mądrego, ale czy ktokolwiek poza znajomymi takiej osoby jest tym zainteresowany? A jeśli nawet to Wikicytaty są niewłaściwym miejscem do promocji takiej osoby. sp5uhe dyskusja edycje 13:03, 7 maj 2009 (CEST)


Wg. mnie to nie fair... Najdłuższa strona na wikicytaty dotyczy Włatców Móch, a zamieszczane tam cytaty często nie są śmieszne, gdyż zostały wyrwane z kontekstu przez co trudno zrozumieć o co tak naprawde chodzi. Rozumiem usuwanie treści mało inteligentnych takich jak kolejne tłumaczenia skrótu HWDP, ale dlaczego usuwać treści z jakimś filozoficznym bądź co bądź przekazem? Czy też może chodziło o to że Hubert Wrzesiński został umieszczony w głównej kategorii "Polacy" tuż obok Reymonta, Mickiewicza i innych znanych?

Włatcy Móch ma sporą publikę. Prawie każdy Polak słyszał nazwę tej kreskówki. Strona faktycznie jest przydługa i zawiera niereprezentatywne treści. Ja jednak nie poprawię tej strony, bo nie oglądam tej kreskówki. Nie jestem w stanie ocenić wypowiedzi pod względem ich wartości filozoficznej, bo to byłoby subiektywne. Musi być metoda filtrowania radosnej twórczości. Zasada jest dość prosta i analogiczna do używanej w Wikipedii. Gdyby tu dopuścić cytaty z każdego komu udało się powiedzieć coś mądrego to w Wikipedii powinno być hasło o kimś kto zrobił cokolwiek, czyli o każdym. Chyba jednak nie tędy droga. sp5uhe dyskusja edycje 20:24, 7 maj 2009 (CEST)

A jednak pokusiłeś się o subiektywizm w moim przypadku nie wiedząc jaką popularność ma ten człowiek :) Potwierdziło się, że trzeba być kimś rozpoznawanym przez 50% Polaków alby trafić na Wikicytaty. Przecież po to powstała Wikipedia jak i Wikicytaty, aby szerzyć różnego typu wiedzę. Skoro każdy z nas ma coś mądrego do powiedzenia, to dlaczego nie można zamieścić każych mądrych słów na wikipedii?

Próbujesz wyłącznie wypromować jakiegoś kolegę. Popracuj trochę nad czymś co nie budzi wątpliwości - posprawdzaj cytaty, posprzątaj, dopisz nowe, ale z wypowiedzi znanych osób. Gdy będziesz miał niezerowy dorobek wtedy zaproponuj rewolucyjne zmiany, które będą polegały na zaśmieceniu Twojego dorobku radosną twórczością rodem spod strzechy. Przepraszam, ale dalsza dyskusja jest dla mnie bez sensu. Wikicytaty nie są forum dyskusyjnym, a ja starałem się tylko wytłumaczyć Ci zasady. sp5uhe dyskusja edycje 22:54, 7 maj 2009 (CEST)