Wikicytaty:Strony do usunięcia

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Na tej stronie wyszczególnione są strony lub pliki, które powinny być usunięte.

Archiwum 2006Archiwum 2007Archiwum 2008Archiwum 2009Archiwum 2010Archiwum 2011Archiwum 2012Archiwum 2013Archiwum 2014

Aby zgłosić stronę wymagającą usunięcia, podaj:

  1. nazwę strony
  2. powód usunięcia
  3. kto wnioskuje o usunięcie - ~~~~ (cztery tyldy)

Przy wpisywaniu tutaj artykułu prosimy w nim na górze wstawić notkę o wpisaniu na listę Wikicytaty:Strony do usunięcia za pomocą {{DoSkasowania}}

Głosy oddawać mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy, którzy mają na koncie co najmniej 100 edycji w przestrzeni głównej Wikicytatów i uczestniczą w projekcie minimum 30 dni.

Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu, zostaną usunięte po tygodniu. W przeciwnym wypadku decyduje wynik dyskusji i konsensus.

Strony do usunięcia[edytuj]

Schemat wpisywania stron:

===[[Nazwa strony]]===
* Uzasadnienie ~~~~


Maria Janas[edytuj]

Bycie prezesem spółdzielni pracy nie czyni encyklopedycznym. Nie są encyklopedyczne władze wielkich spółdzielni mieszkaniowych i co do zasady szefowanie spółkami z WIG20 nie powoduje, że ma się biogram w Wikipedii. A gdzie Muszynianka, a gdzie WIG20. Dochodzi do tego jeszcze kontekst reklamowy. Otworzenie furtki może spowodować, że staniemy się medium dla działów PR. Mnie by się to nie podobało. Za usunięciem. Zerо πiσ 23:10, 9 paź 2014 (CEST)

  1. za Jadwigadyskusja 13:36, 10 paź 2014 (CEST)
  2. za zostawieniem. To nie jest zwyczajna prezes firmy. Erlendur (dyskusja) 09:19, 17 paź 2014 (CEST)

Gdyby zastosować powyższe kryteria encyklopedyczności przedsiębiorców, to musielibyśmy razem z Marią Janas usunąć całą kategorię „polscy przedsiębiorcy”. Tam szefów spółek z WIG20 jest może dwóch (z 65 haseł), a wg Zera nawet oni się nie mieszczą. Uważam, że Maria Janas jest równie encyklopedyczna jak Jan Smela, Zbigniew Grycan, Stefan Widomski, Marynika Woroszylska-Sapieha czy Krzysztof Habich. A Muszynianka jest nie mniej rozpoznawalną marką niż lody Grycan, i z pewnością bardziej znaną od spółek Ericpol Telecom czy Sanofi. Jeśli ktoś uważa inaczej, to po prostu nie jest obiektywny w tej sprawie. Poza tym Maria Janas jest nie tylko szefem przedsiębiorstwa, ale również wybitną i zasłużoną działaczką spółdzielczą. Takich ludzi w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki. Już tylko z tego względu – nawet jakby nie była prezesem Muszynianki – jest encyklopedyczna i zasługuje na artykuł na Wikicytatach. Symbol keep vote.svg Zostawić. Mrnr84201 (dyskusja) 12:38, 12 paź 2014 (CEST)

Mam absmak gdy ktoś stara mi się włożyć w usta jakieś poglądy. Po pierwsze nie mam nic do Muszynianki tylko do poziomu hasła (brak osób encyklopedycznych, wyjaśnienie w uzasadnieniu wniosku). Po drugie jakoś nie mogę sobie przypomnieć, żebym napisał, że bycie szefem spółki z WIG20 uniemożliwia bycie encyklopedycznym. Zerо πiσ 12:06, 13 paź 2014 (CEST)


Spółdzielnia Pracy Muszynianka[edytuj]

Hasło oparte na ciekawym artykule w GW, ale niestety dla mnie nie do przyjęcia. Zawartość hasła to jeden cytat z ukrytymi autorami wypowiedzi (autorami są ludzie tak zwykli jak my) przypisany relacjonującemu autorowi artykułu (osobiście uważam, że zaawansowanemu edytorowi to nie wypada) oraz cytaty z szefowej, którą powyżej uznałem za nieencyklopedyczną. Z przedsiębiorstwami trzeba ostrożnie. Hasło Kompania Węglowa jest na to najlepszym dowodem. Za usunięciem. Zerо πiσ 23:10, 9 paź 2014 (CEST)

  1. przeciw Jadwigadyskusja 13:36, 10 paź 2014 (CEST)
  • Ja jestem za tym, aby Muszyniankę zostawić, ciekawy artykuł, znana marka, cytaty są z autora artykułu. Analiza, w jakiej konwencji pisał, to IMO nie jest przedmiotem badań Wikicytatów. Natomiast artykuł o pani prezes bym usunęła, choć domyślam się intencji autora - fajniej, jak możemy jeszcze coś dowiedzieć się o autorce wypowiedzi, a taką możliwość stwarza oddzielny artykuł. Ale Zero IMO słusznie napisał, że może otworzyć to drogę innym aby lansować swoich prezesów i działaczy. Zatem:
  • Maria Janas - usunąć
  • Spółdzielnia Pracy Muszynianka - zostawić

Jadwigadyskusja 13:06, 10 paź 2014 (CEST)

Można zazwyczaj być miękkim, ale czasem trzeba być twardym. Dla mnie absolutnie niedopuszczalne jest przypisywanie autorstwa cytatów osobom, którzy autorami nie są. To jest brak poszanowania prawa (autorstwa). "Zakład organizuje wycieczki zagraniczne, do wakacji się dorzuca. (…) – wylicza." a poniżej autor Bartłomiej Kuraś (dziennikarz zajmujący się tematyką regionalną, który też ma długą drogę, żeby być ency). Faktycznym autorem słów ("wylicza") jest elektryk Marek Ruchała. Więc jeżeli nie zostanie przeformatowane, że podany będzie prawdziwy autor, a dziennikarz będzie jedynie autorem źródła to cytat usunę. Osobiście widzę WC tak, że jesteśmy zbiorem cytatów istotnych, a nie tylko ciekawych. Dla kogoś może być ciekawe, że pani Krysia zarabia więcej niż pan Henio, ale obiektywnie istotne to nie jest. Zaraz możemy stać się zbiorem opinii jakim kto jest pracodawcą. "Chcesz sprawdzić pracodawcę? Spójrz na opinie na WC". Przeraża mnie to i nieważne jakiej marki dotyczy. W Kompanii Węglowej mamy cytaty, że wypłaty zostaną wypłacone! Litości. Ale oczywiście nie mam nic przeciw cytatom jak uspołeczniona gospodarka jest dobra, a korporacje jakie są złe, jeżeli cytowane będą osoby, które mają pozycję uzasadniającą cytowanie ich, ewentualnie cytat ma taką pozycję. Ja nie zamierzam stwierdzać co jest prawdą, a co nieprawdą, ale istotność cytatu będę oceniał. I "Coca Cola to jest to!" jest istotne. Niestety z obiektywnym podejściem w tematach, które nas interesują (popieramy) mamy problem i trzeba nad tym pracować, tak samo jak Mrnr mocno pracował na to, żeby wszyscy przypisywali go do pewnych idei i światopoglądu. Zerо πiσ 14:50, 10 paź 2014 (CEST)

Kontrowersyjny cytat jest fragmentem artykułu prasowego. Jak na razie na Wikicytatach nie jest zabronione cytowanie dowolnych fragmentów artykułów i książek, także takich które zawierają cytaty. To nie użytkownik Zero będzie ustalał, który fragment artykułu lub książki można zacytować, a który nie. Inaczej dojdziemy do kompletnego kuriozum. Żałosna próba trywializowania typu „Dla kogoś może być ciekawe, że pani Krysia zarabia więcej niż pan Henio, ale obiektywnie istotne to nie jest” nic nie da. Pokazuje tylko skalę oderwania od rzeczywistości. Kwestie łamania praw pracowniczych, niesłychanie niskich płac pracowników i nieproporcjonalnie wielkich zarobków członków zarządów firm to niezależnie od poglądów jeden z kluczowych problemów społeczno-ekonomicznych w dzisiejszej Polsce. Cytaty na ten temat są obiektywnie o wiele istotniejsze od historycznych oświadczeń MSZ ZSRR w sprawie EWG, od przemówień Gomułki, Gierka itp., które Zero z takim entuzjazmem dodaje.

I jeszcze tego nie mogę zostawić bez odpowiedzi: „Ale oczywiście nie mam nic przeciw cytatom jak uspołeczniona gospodarka jest dobra, a korporacje jakie są złe, jeżeli cytowane będą osoby, które mają pozycję uzasadniającą cytowanie ich”

Ale narzucając w kategorii przedsiębiorców takie kryteria encyklopedyczności, automatycznie wykluczasz możliwość dodawania cytatów innych niż z prezesów wielkich korporacji, więc de facto opowiadasz się po jednej stronie w sposób o wiele bardziej stronniczy politycznie ode mnie. Symbol keep vote.svg Zostawić. Mrnr84201 (dyskusja) 12:38, 12 paź 2014 (CEST)

Problemy z obiektywizmem wśród osób dodających dużo cytatów są istotnym zagrożeniem dla projektu. Przy nieobiektywnym podejściu osoby, które myślą tak jak my stają się ważniejsze niż są. Co tam! MY stajemy się ważni, albo i najważniejsi. Dzień dzisiejszy staje się ważniejszy od historii, choć pojutrze nikt o dziś nie będzie pamiętał. Walka o naszą, jedyną słuszną opinię upoważnia do nieposzanowania innych użytkowników. Naprzód awangardo, za 100 lat przyznamy ci rację. Nie dorośliśmy jeszcze, żeby zrozumieć wielkość autorów tych, jak ważkich cytatów. W końcu za życia wielu wielkich było niedocenionych i zapewne o C.K. Norwidzie czy A. Gierymskim za ich życia niewiele było w Googlu (jak o panu Ruchale, czy pani Janas, co nie zmienia mojego szacunku dla nich). Zerо πiσ 12:06, 13 paź 2014 (CEST)

Symbol keep vote.svg Zostawić Artykuł dotyka ważnego i ciekawego tematu. Erlendur (dyskusja) 09:19, 17 paź 2014 (CEST)

Łukasz Woźniak[edytuj]

Hasło w wikipedii przepadło w Poczekalni z powodu braku znamion encyklopedyczności. Jestem za usuwaniem nieencyklopedycznych. Szczególnie że wygląda na autopromocję. Za usunięciem. Zerо πiσ 23:24, 10 paź 2014 (CEST)

Symbol delete vote.svg Usunąć Ten artykuł to jest autopromocja. Erlendur (dyskusja) 09:19, 17 paź 2014 (CEST)